Płyty tygodnia: 15 - 21 października

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 00:05
Przed południem: Agatha - "As I Am", po południu: T.Love - "Old Is Gold".
Audio
  • O płytach tygodnia opowiadają Piotr Metz i Tomasz Żąda
Fragment okładki płyty As I Am
Fragment okładki płyty "As I Am"Foto: Fot. materiały promocyjne

Przed południem: Agatha - "As I Am"

/

"Chłopiec z gitarą byłby dla mnie parą" - śpiewała kiedyś Karin Stanek. A co jeśli na scenę wyjdzie piękna dziewczyna z gitarą i swoim głosem oczaruje całą publikę? To będzie to Agatha. Wokalistka, autorka tekstów i muzyki, artystyczna dusza. Swoją muzyczną podróż zaczęła od najwcześniejszych lat, inspirując się Ewą Demarczyk, Grzegorzem Turnauem czy Markiem Grechutą.

Rok temu została zauważona przez jury konkursu muzycznego (Make More Music) organizowanego przez Empik. Wśród tysiąca nagrań od razu zauważyliśmy dziewczynę o fantastycznym głosie - mówił wówczas o artystce Piotr Metz , dziennikarz muzyczny radiowej Trójki oraz juror konkursu.
11 kompozycji zostało nagrane w lipcu w Preisner Studio w Niepołomicach pod Krakowem. Mimo, że piosenki na "As I Am" napisane są po angielsku, płyta roztacza bardzo polską aurę. Połączone z melodyjną muzyką niebanalne opowieści i charyzmatyczny głos artystki sprawiają, że słuchacz nie może się oderwać od całości. Bardzo klasyczne aranże wykorzystują brzmienie gitar, fortepianu, akordeonu czy wiolonczeli.
Nad płytą pracował m.in. Tadeusz Mieczkowski, znany ze współpracy z Leszkiem Możdżerem, Anną Marią Jopek czy Petem Methenym.
Lista utworów:
1. Nothing above Us
2. Postcard from Home
3. As I am
4. Before the Winter comes
5. Tu Ru Ru...
6. Because
7. Carrot Song
8. Oh Boy
9. Walking On
10.Dancing in The Rain
11. Inna - Ta sama - Ja

Premiera: 8 października 2012 roku.

Po południu: T.Love - "Old Is Gold"

/

Pierwsza od 6 lat płyta studyjna zespołu! Już w październiku ukaże się nowy album zespołu T.Love. Dwupłytowe wydawnictwo zawierać będzie 22 kawałki, napisane przez zespół w ostatnich czterech latach (2008-2012).
"Old Is Gold" to próba pokazania słuchaczom źródeł rock’n’rolla. Jak mówi Muniek: "jesteśmy starą, zakurzoną kapelą i chcemy pokazać dzieciakom, gdzie tkwią korzenie".Płyta oparta jest na dawnym, szorstkim, czarnym bluesie spod znaku Muddy’ego Watersa, countrowo-folkowych klimatach w duchu Cashowsko-Dylanowskim, czy też na nucie znanej z wytwórni Tamla Motown.
Nagrywano ją "po staremu" na analogową taśmę w studiach: S3 i S4 oraz w Rogalowie Analogowym, metodą z lat 50., kiedy to zespoły rejestrowały swoje piosenki grając w jednym pomieszczeniu, bez jakiejkolwiek separacji instrumentów.

Utwory:

CD 1:

1. Black And Blue

2. Frontline

3. Old Is Gold

4. Wieczorem W Mieście - Film

5. Menora Bentz

6. Syn Marnotrawny

7. Jak Nigdy

8. Mętna Woda

9. Tamla Lavenda

10. Poeci Umierają

11. Stanley
CD 2:

1. Lucy Phere

2. New York

3. Ostatni Taki Sklep

4. 2005

5. Moja Kobieta

6. Country Rebel

7. Skomplikowany (Nowy Świat)

8. Orwell Or Not Well

9. Modlitwa

10. Henry Kadzidło

11. Jeśli Boga Nie Ma Tu

Premiera: 16 października 2012 roku.