X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Płyty tygodnia: 5 - 11 listopada

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 07:00
Przed południem: Janek Samołyk - "Problem z wiernością"; po południu: Hey - "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan".
Fragment okładki albumu Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan
Fragment okładki albumu "Do rycerzy, do szlachty, doo mieszczan"Foto: materiały promocyjne

Przed południem: Janek Samołyk - "Problem z wiernością"

/

Płyta "Problem z wiernością" to drugi album Janka Samołyka, który ukaże się po dwóch latach od debiutanckiego krążka "Wrocław”. Pochlebne opinie, które zebrał poprzedni album oraz sukcesy, które osiągnął artysta (Konkurs zespołów na OFF Festivalu 2009, Nagroda Prezydenta Gdańska na Festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego – Tczew 2010), pozwalają stwierdzić, że Janek Samołyk miał nie tylko udany debiut, ale ma już swoich odbiorców – zwolenników muzyki z pogranicza brytyjskiego rocka i poezji śpiewanej.
>>>Najnowszy, jak i poprzedni album "Wrocław można zakupić na stronie sklep.polskieradio.pl<<<

Rok 2012 był dla Janka Samołyka również wyjątkowo udany. Artysta ma za sobą występ na tegorocznym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i koncerty w Chinach (to coś czym może pochwalić się bardzo niewielu muzyków znad Wisły).

Nowa płyta "Problem z wiernością" zawiera kilkanaście premierowych kompozycji, w których artysta często stawia na tekst w języku polskim. Album został nagrany wspólnie z zespołem, który towarzyszy Samołykowi na koncertach. Dzięki temu udało się przenieść na krążek energię znaną z występów na żywo, nad czym czuwał m.in. Leszek Kamiński - producent muzyczny i wielokrotny laureat Fryderyka. Wpadające w ucho melodie, ciekawe teksty, aranżacje pełne skrzypiec i analogowych instrumentów - wszystko to znajdziemy na nowej płycie. Płyta będzie dobrą propozycja dla każdego fana melodyjnego, przebojowego i gitarowego grania, który słuchając muzyki lubi czuć, że artysta traktuje go, jak partnera do rozmowy.
Lista utworów:
Utwory:
1. Problem z wiernością     
2. Codziennie     
3. Along The Way     
4. Another Colour Everyday     
5. Miss My Past     
6. Sit By Me     
7. Life Of A Cat     
8. Czy To Jest Przypadek     
9. Pamiętam niektóre, zapomniałem wielu     
10. Pamiętnik     
11. Kapitan Czacza     
12. About Time     
13. Ossis Vs Wessis     
14. She Knows I'd Love To See Her

Po południu: Hey - "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan"

/

10. studyjny album jednego z najważniejszych polskich zespołów. Hey niezmiennie głodny nowych doświadczeń tym razem serwuje słuchaczom 11 piosenek z ujmującymi tekstami Katarzyny Nosowskiej.
Praca nad albumem trwała prawie dwa lata. Opowiada Paweł Krawczyk: - W tym czasie powstało kilkadziesiąt pomysłów, pomysłów na pomysł, bzdur, dziwnych fraz, a nawet prawie gotowych piosenek. Później, podobnie jak przy poprzedniej płycie "Miłość! Uwaga! Ratunku! Pomocy!” przyszedł czas na pracę w studiu. Studiu wyjazdowym, bo po raz drugi stworzonym w Krainie Westernu w Sarnowej Górze.
Marcin Żabiełowicz dodaje: - Warunki tam panujące bardzo sprzyjają oderwaniu się od świata, skupieniu na muzyce i tylko na muzyce. Mogliśmy pracować w zasadzie w nieograniczonym czasie. Nie mówię tu tylko o samym nagrywaniu, ale i o dyskusjach o muzyce, które w zasadzie towarzyszyły nam od śniadania do snu. To wbrew pozorom jest bardzo ważne, nawet jeśli od czasu do czasu prowadzi do nieporozumień, małych konfliktów, czy też innych niezgodności w trybach dobrze działającego mechanizmu. To oczyszcza pod warunkiem, że wszyscy wyciągają z tego wnioski i mają dobrą wolę. U nas na szczęście tak jest.
Ten twórczy ferment zaowocował 11 utworami opartymi o różnorodne brzmienia elektroniczne, elektryczne i akustyczne. Istniejące i wymyślone.
Po raz pierwszy materiał został zarejestrowany w sześcioosobowym składzie, bowiem do grupy dołączył Marcin Zabrocki, kompozytor i multiinstrumentalista znany m.in. ze współpracy z grupami:  Biff, Pogodno, Mordy.
Kompozytorem większości piosenek jest Paweł Krawczyk, którego wsparli: Katarzyna Nosowska, Marcin Zabrocki, Jacek Chrzanowski. Teksty są oczywiście autorstwa Katarzyny Nosowskiej - z wyjątkiem jednego, który napisała i zaśpiewała Gaba Kulka.
Lista utworów:
1. Wieliczka
2. Co tam?
3. ... że się kupidyn Tobą interesuje
4. Woda
5. Lilia, kula i cyrkiel
6. Podobno
7. Wilk vs. Kot
8. Bez chorągwi
9. Lot pszczoły nad tymiankiem
10. Do Rycerzy, do Szlachty, do Mieszczan
11. Z przyczyn technicznych (feat. Gaba Kulka)

Czytaj także

Hey - Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2012 07:00
Singiel zapowiada najnowszą płytę zespołu, która ukaże się 6 listopada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Janek Samołyk: najważniejsze, aby dotrzeć do słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2012 13:24
– Nie planujemy zarabiać na tym jakiś wielkich pieniędzy, chcemy po prostu pokazać naszą muzykę. Jeśli spodoba się szerszej publiczności, kiedyś zapewne będziemy mogli to finansowo odczuć – mówi Janek Samołyk, którego "Problem z wiernością" jest naszą płytą tygodnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób na piosenkę? Samołyk: szukam śpiewnych fraz

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 14:48
- Śpiewanie przed publicznością był dla mnie nie lada wyzwaniem – wspominał w "Leniwej Niedzieli” wokalista Janek Samołyk, którego płyta "Problem z wiernością” wydana przez Polskie Radio, właśnie ukazała się na rynku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina Hey się rozrasta

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2012 15:31
- W dniu premiery albumu "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan" na naszym kanale YouTube zamieścimy 5 nowych utworów. Do każdego nich oraz do singla jeden z nas nakręci swoją impresję filmową - mówił w Trójce gitarzysta Hey, Paweł Krawczyk.
rozwiń zwiń