Sound City feat. Stevie Nicks "You Can't Fix This"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 04:00
Utwór pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do filmu dokumentalnego "Sound City", który zrealizował Dave Grohl - dawny perkusista zespołu Nirvana, a dziś lider Foo Fighters.
Dave Grohl w studiu
Dave Grohl w studiuFoto: fot. soundcitymovie.com

Osobisty związek Dave'a Grohla z Sound City rozpoczął się w 1991 roku podczas nagrań do przełomowego albumu Nirvany, zatytułowanego "Nevermind". Film opowiada o nieistniejącym już studiu nagraniowym w Van Nuys w Kaliforni, w którym powstawały płyty takich wykonawców, jak Neil Young, Fleetwood Mac, Tom Petty, Cheap Trick, Guns'n'Roses, Nirvana, Rage Against the Machine, Slipknot, Nine Inch Nails, czy Metallica. 

Oficjalna premiera ścieżki dźwiękowej - albumu "Sound City - Real To Reel" odbędzie się 12 marca. W nagraniach udział wzięli m.in.: Paul McCartney, Trent Reznor, Stevie Nicks z Fleetwood Mac, Joshua Homme z Queens of the Stone Age, Rick Nielsen z Cheap Trick, Lee Ving z Fear, Corey Taylor ze Slipknot, Brad Wilk czy Tim Commerford z Rage Against The Machine.

Utworu "You Can't Fix This" można wysłuchać na stronie lp3.polskieradio.pl. Zapraszamy także do oddawania na piosenkę swoich głosów i słuchania Listy Przebojów Trójki!