Dziennik pokładowy - strona pierwsza

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 11:05
- 9 w skali Beauforta, wiatr powyżej 42 węzłów, deszcz i nieprzyjemna fala - tak nam upłynęło kilkanaście godzin przed dotarciem do Lizbony. Teraz przed nami ostatnie przygotowania i dalej w drogę - donosi Kuba Strzyczkowski.
Audio
Magda Jethon i Marcin Łukawski na pokładzie Delphii Trójka. Kapitan Strzyczkowski czyni ostatnie przygotowania i ćwiczy wspinanie na maszt
Magda Jethon i Marcin Łukawski na pokładzie Delphii Trójka. Kapitan Strzyczkowski czyni ostatnie przygotowania i ćwiczy wspinanie na maszt!Foto: fot. PR/G. Darmetko

Kapitanowi jachtu Delphia Trójka od soboty 27 października towarzyszy Marcin Łukawski, który przez kilka kolejnych dni zadba, by do słuchaczy Trójki docierały najświeższe informacje.

Wszystkie informacje i relacje związane z rejsem można znaleźć na stronie rejskuby.polskieradio.pl >>

W piątek (26 października) załoga z Kubą Strzyczkowskim na czele dotarła do portu Marina do Parque das Nações, gdzie przywitana została przez dyrektor Programu Trzeciego Magdę Jethon.

- Teraz jesteśmy na etapie bezpośredniego przygotowania startowego, w niedzielę wypłyniemy i przez kilka dni załoga i dziennikarze będą Kubie towarzyszyć - wyjaśnia nasz specjalny wysłannik z Lizbony.

Po tym czasie redaktor Strzyczkowski wyruszy już samotnie przez Wyspy Kanaryjskie na Karaiby.

Zapraszamy do słuchania kolejnych odcinków dziennika pokładowego!

Czytaj także

Słuchaj relacji z Rejsu Kuby

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 11:47
Po miesiącach przygotowań, treningów, zawodów i próbnych rejsów Kuba Strzyczkowski 14 listopada wypłynął na Atlantyk!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski - żeglarz nie do końca samotny

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 16:00
– Dziękuję słuchaczom Trójki, przekazującym życzenia po kolejnych relacjach radiowych. Czuję się trochę jakbyśmy żeglowali razem... – mówił Kuba Strzyczkowski w trakcie XIII Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o Puchar Poloneza 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 powodów, dla których Kuba Strzyczkowski chce samotnie przepłynąć Atlantyk

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2012 16:30
Już pod koniec października prowadzący "Za, a nawet przeciw" wypłynie w samotny rejs po Oceanie Atlantyckim. Dlaczego dziennikarz Trójki zdecydował się podjąć to wyzwanie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Delphia Trójka wypłynęła z Brestu

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 13:36
Sztorm nad Północnym Atlantykiem i Zatoką Biskajską zmusił załogę jachtu Delphia Trójka do 3-dniowego postoju w Breście. Kuba Strzyczkowski dołączy do pozostałych 21 albo 22 października, a nie 19, jak było planowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztorm i mgła. Płyniemy dalej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 12:57
Mimo trudnych warunków, wysokiej fali, mgły, deszczu i silnego wiatru załoga jachtu Delphia Trójka zamierza zgodnie z planem dopłynąć do Lizbony.
rozwiń zwiń