Kuba między Lizboną a Vilamoura

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 15:33
Jacht Delphia Trójka, na którym płynie Trójkowy dziennikarza Kuba Strzyczkowski opuścił port jachtowy Marina Parque das Nações i skierował się na południe do ostatniego portu tej wyprawy w Europie – Vilamoura w pobliżu Faro.
Kuba między Lizboną a Vilamoura
Foto: Fot. Gabriela Darmetko

Na jachcie, poza Kubą Strzyczkowskim w roli sternika, znajdują się także pierwszy oficer Jacek Pietraszkiewicz z załogą dziennikarzy TVP Info. Opuścili już port Marina Parque das Nações Lisboa i płyną do ujścia Tagu. Za mniej więcej 48 godzin powinni dotrzeć do Mariny Vilamoura, gdzie oczekuje na nich szef żeglarski wyprawy kpt. Jarek Kaczorowski.

Wszystkie relacje z rejsu można znaleźć na stronie rejskuby.polskieradio.pl >>>

Na tym odcinku okrążą przylądek Św. Wincentego (Cabo de São Vicente) uznawany w średniowieczu za koniec świata. Znajdują się tam ruiny pierwszej szkoły morskiej, czyli Szkoły Morskiej Henryka Żeglarza, która powstała w 1416 r.

Z Vilamoura Kuba Strzyczkowski wypłynie 8 listopada. Po niespełna miesiącu, bo około 4-6 grudnia dopłynie na na Gwadelupę.

Relacje z rejsu możecie Państwo śledzić na naszej antenie:

 

- 30.10 (wtorek) - ok. godz. 17.10 w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki";

- 31.10 (środa) - ok. godz. 7.40 w porannym "Zapraszamy do Trójki";

a także:

- 1.11 (czwartek) - w serwisach informacyjnych

- 2.11 (piątek) - ok. godz. 17.10 w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki".

Czytaj także

Dziennik pokładowy - strona pierwsza

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 11:05
- 9 w skali Beauforta, wiatr powyżej 42 węzłów, deszcz i nieprzyjemna fala - tak nam upłynęło kilkanaście godzin przed dotarciem do Lizbony. Teraz przed nami ostatnie przygotowania i dalej w drogę - donosi Kuba Strzyczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski - pozytywnie nastawiony

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2012 18:59
- Muskulatura Kuby jest legendarna. Ale prócz siły fizycznej w żeglarstwie pomagają rozwiązania techniczne oraz zwinność. Teraz to wszystko jest sprawdzane - relacjonuje Marcin Łukawski wydarzenia w lizbońskim porcie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba, rekiny i beczka paniczka

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 09:59
Na jachcie Delphia Trójka zaskakuje mnogość środków bezpieczeństwa: koła ratunkowe, tratwa, tyczki i rzutki, plansze z procedurami i mała niepozorna beczka przypominająca beczułkę Kubusia Puchatka ...
rozwiń zwiń