Codzienne treningi Kuby Strzyczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2012 18:46
Kuba Strzyczkowski wypływa na samotne, krótkie rejsy, żeby przygotować siebie i jacht Delphia Trójka do przepłynięcia Atlantyku.
Kuba Strzyczkowski na pokładzie Delphia Trójka w Vilamoura
Kuba Strzyczkowski na pokładzie Delphia Trójka w VilamouraFoto: Archiwum MediaPartners

Jacht jest w tej chwili w Vilamoura a na jego pokładzie Kuba Strzyczkowski i trener kapitan Jarek Kaczorowski. Do pomocy dołączył jeszcze specjalista elektryk, mieszkający w Vilamoura Janusz Oszczepalski. Rodowity gdańszczanin zna doskonale okoliczne wody i świetnie porozumiewa się po portugalsku dzięki czemu służy pomocą Strzyczkowskiemu - informuje ogranizator rejsu.

Kuba Strzyczkowski wypływa w samotne rejsy po kilkanaście mil w głąb oceanu. Codziennie powtarzane są podobne czynności, po to by jak mówi kapitan Kaczorowski "przygotować się na pełna samodzielność i zaufać własnym umiejętnościom". Jacht jest doskonale przygotowany do samotnego rejsu, ale na oceanie nie da się wszystkiego przewidzieć. Po to są te z pozoru nudne trenningi, żeby skipper w razie sytuacji krytycznej mógł podjąć właściwą decyzję.

Janusz
Janusz Oszczepalski i Kuba Strzyczkowski. Foto Archiwum MediaPartners.

Delphia Trójka wraz z Strzyczkowski ma wypłynąć w kolejny rejs na Wyspy Kanaryjskie zapewne 7 listopada. A nie jak planowano 8. Dzięki temu będzie szansa na ucieczkę przed kolejnymi frontami burzowymi. Wszystko jednak zależy od pogody. Ostatni tydzień Kuba i kapitan Kaczorowski chcą przeznaczyć na końcowe, wspólne trenningi

Około 14.11, jacht powinien ruszyć "szlakiem Kolumba" na drugą stronę Oceanu Atlantyckiego. Wtedy w trase liczącą około 5000 km Kuba wyruszy już sam. Jaki informuje organizator Kuba jest w świetnym nastroju i po każdym zakończonym treningu chce ponownie wypływać w morze. Vilamoura, to małe kilkutysięczne miasteczko. Wiele osób poznaje już Kubę Strzyczkowskeigo i serdecznie go pozdrawia kibicując rejsowi. Konsul Honorowy RP w rejonie Algarve Eliderico Viegas wręczył Kubie medal AHETA, wyróżnienie regionalnego stowarzyszenia hoteli i biur podróży.

AS

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski dowódcą jachtu Delphia Trójka

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2012 16:25
Jacht, którym Kuba Strzyczkowski przepłynie samotnie Atlantyk dotarł do La Coruna w Hiszpanii. Podróż z Brestu trwała dwie i pół doby. Z Gdańska Delphia Trójka pokonała już blisko 1550 mil morskich, czyli prawie 3000 km.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztorm i mgła. Płyniemy dalej

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2012 12:57
Mimo trudnych warunków, wysokiej fali, mgły, deszczu i silnego wiatru załoga jachtu Delphia Trójka zamierza zgodnie z planem dopłynąć do Lizbony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cudowny gulasz Kuby z kroplą wina

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 18:40
Nie wszyscy jednak mieli okazję się nim rozkoszować, bo na pokładzie Trójkowej Delphi rozszalała się choroba morska.
rozwiń zwiń