Samotny żeglarz sięga do beczki paniczki

Ostatnia aktualizacja: 21.11.2012 18:04
- Kuba ma teraz trudniejszy okres, gdyż są kłopoty z łącznością podstawową. Ale pogoda dopisuje, nic się nie psuje, tylko "ktoś" kaszle w dziobie jachtu - mówi Jacek Pietraszkiewicz, nawigator rejsu Kuby Strzyczkowskiego.
Audio
  • Jacek Pietraszkiewicz opowiada o sytuacji na jachcie
Kuba Strzyczkowski
Kuba Strzyczkowski Foto: mediapartners.pl REJS 50lecia Trójki, fot. Bartosz Kamiński

Od kilku dni nasz redakcyjny kolega, który płynie przez Atlantyk, boryka się z technicznymi kłopotami. - Antena telefonii satelitarnej nie nadaje z pełną mocą, dlatego też Kuba sięgnął do awaryjnej beczki po telefon zapasowy i to przez niego wszystko uzgadniamy. Kuba podejmuje decyzje sam, ale ja jestem od tego, by go ostrzegać i podpowiadać - wyjaśnia w Trójce Jacek Pietraszkiewicz. O tym, co znajduje się w tajemniczej beczce zapasowej, zwanej lub beczką paniczką lub panikówką, możecie Państwo przeczytać w relacji "Kuba, rekiny i beczka paniczka".

Mimo tych utrudnień Kuba Strzyczkowski jest zadowolony z pogody, która uraczyła go mocnym wiatrem. - Ustawił żagle, a nawet zmniejszył ich powierzchnię i płynie z prędkością 7 wezłów. Ten wiatr sprawił, że zmieniliśmy trasę i Delphia Trójka popłynie ortodromą, czyli najkrótszą z możliwych dróg na Gwadelupę - mówi nawigator.

Wszystkie relacje z rejsu można znaleźć na stronie rejskuby.polskieradio.pl >>>

Nasz trójkowy wilk morski odnotował także tajemnicze odgłosy kasłania, które docierają z dziobu Delphii Trójka. - Kuba zostawił nawet na wierzchu tabletki na kaszel, ale następnego dnia znalazł je w tym samym miejscu - dodaje z uśmiechem nasz rozmówca.

Jak szybko Kuba Strzyczkowski może dopłynąć do celu, jesli utrzyma obecną prędkość? Jakie są prognozy pogody na najblizszych kilka dni i kogo może spotkać na swojej drodze? Dowiesz się słuchając całej rozmowy z nawigatorem!

Zapraszamy do słuchania relacji z Rejsu Kuby na naszej antenie! Mamy nadzieję, że w czwartek, 22 listopada, w porannym "Zapraszamy do Trójki" (7.00-8.00) usłyszymy już głos żeglarza.


Czytaj także

Słuchaj relacji z rejsu na antenie Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2012 12:36
14 listopada Kuba Strzyczkowski wypłynął w samotny rejs szlakiem Kolumba. Codziennie będzie zdawał słuchaczom Trójki relacje z tej niecodziennej wyprawy. Sprawdź, kiedy będzie można je usłyszeć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: najwięcej wrażeń dostarczają mi noce

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2012 19:15
- W takim rejsie cykl dobowy się zatraca, nie ma poranka, nie ma pory obiadowej, kolacji. Łapię się na tym, że zjadam na przykład podwójne śniadanie - mówił dziennikarz podczas swojej pierwszej relacji z samotnego rejsu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: wolałbym nie spotkać wieloryba

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 11:45
- Mam maleńką awarię, jestem odcięty od prognozy pogody, utraciłem łączność, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Prognozuję, ze wiatr utrzyma się w granicach 13-15 węzłów, bo chciałbym żeglować szybko na tym odcinku, wyrwać się wreszcie z tej matni statkowej - relacjonuje kolejny dzień rejsu Kuba Strzyczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: "Delphia - Trójka" to nie jest żadna łajba!

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2012 17:21
- Cieszę się, że się słyszymy! Wczoraj połączenie się nie udało. Mam kłopot z łącznością za pomocą telefonu satelitarnego stacjonarnego - opowiada Kuba Strzyczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: trafiłem na wyjątkowe pustkowie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 17:09
- Dziś miałem chyba najpiękniejszy dzień, jaki można sobie wyobrazić w takiej żegludze. Do tej pory pogoda mnie nie rozpieszczała, tymczasem dzisiaj od rana słońce, lekkie chmury, ale cieszę się, że są, bo spod nich często bardzo pięknie wieje - mówi samotny żeglarz.
rozwiń zwiń