X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ciężka noc. Teraz najkrótszą drogą do celu

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2012 09:40
- Jestem trochę zmęczony, ale jest jeden poważny plus: żegluga była bardzo szybka - mówi Kuba Strzyczkowski o ostatniej nocy, ciężkiej z racji wiatru o sile 6 stopni w skali Beauforta, który zmusił go do ciągłego zmniejszania i zwiększania powierzchni żagli, by dostosować je do warunków na Oceanie Atlantyckim.
Audio
  • Kuba Strzyczkowski o szybkiej żegludze przez Atlantyk
Santa Luzia - jedna z wysp należących do archipelagu Wysp Zawietrznych, które wchodzą w skład Wysp Zielonego Przylądka.
Santa Luzia - jedna z wysp należących do archipelagu Wysp Zawietrznych, które wchodzą w skład Wysp Zielonego Przylądka.Foto: Manuel de Sousa/ Wikipedia, lic. CC

Poprzednia doba dla naszego samotnego żeglarza była dobra, jeśli chodzi o przebieg - przelot rejsu to 121 mil. - Ta doba pewnie będzie lepsza, co mnie bardzo cieszy, bo przybliża do celu - mówi Kuba Strzyczkowski, który wraz z zespołem brzegowym szacuje, iż do mety jeszcze 20 dni żeglugi.

- Zakładaliśmy, że ominiemy Wyspy Zielonego Przylądka i tak się stało. 204 mile - taka była odległość od Wysp. Zmierzamy najkrótszą drogą w stronę Gwadelupy - potwierdza trójkowy wilk morski.

Wszystkie relacje z rejsu można znaleźć na stronie rejskuby.polskieradio.pl >>>

Kuba Strzyczkowski komentuje także regaty Vendee Globe. Ze stawki wycofał się nasz zawodnik Zbigniew Gutkowski, któremu zepsuł się autopilot. - Żeglarz w Vendee Globe jest sam. Strasznie mi przykro, bo Zbyszkowi bardzo kibicowałem. To był pierwszy Polak, który wystartował w historii tych regat, które zdominowane są od wielu, wielu edycji przez Francuzów - opowiada prawdopodobnie pierwszy dziennikarz, który płynie samotnie przez Atlantyk.

Zapraszamy do słuchania relacji z Rejsu Kuby na naszej antenie! Następne spotkanie na antenie z naszym żeglarzem w piątek, 23 listopada, w popołudniowym "Zapraszamy do Trójki" (16.00-19.00).

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: wolałbym nie spotkać wieloryba

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2012 11:45
- Mam maleńką awarię, jestem odcięty od prognozy pogody, utraciłem łączność, ale mam nadzieję, że to się zmieni. Prognozuję, ze wiatr utrzyma się w granicach 13-15 węzłów, bo chciałbym żeglować szybko na tym odcinku, wyrwać się wreszcie z tej matni statkowej - relacjonuje kolejny dzień rejsu Kuba Strzyczkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: samotność rodzi ambiwalentne uczucia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 09:20
- To trzecia doba, kiedy na oceanie nikogo nie spotykam. Z jednej strony się cieszę, bo jest mniej nerwów, stresu. Z drugiej mam takie poczucie, że w promieniu setek kilometrów wokół mnie nie ma żywej duszy - mówi samotny żeglarz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kuba Strzyczkowski: trafiłem na wyjątkowe pustkowie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2012 17:09
- Dziś miałem chyba najpiękniejszy dzień, jaki można sobie wyobrazić w takiej żegludze. Do tej pory pogoda mnie nie rozpieszczała, tymczasem dzisiaj od rana słońce, lekkie chmury, ale cieszę się, że są, bo spod nich często bardzo pięknie wieje - mówi samotny żeglarz.
rozwiń zwiń