"Powiększenie" w złotym pyle

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2012 16:05
Z ręką na pulsie! W poniedziałek w Warszawie Ania Kuczyńska pokazała swoją najnowszą kolekcję, Gold Dust Woman. Lato 2013 według Ani będzie gorące, bo to nie tylko piękna, ale i seksowna kolekcja!
Audio
  • BONUS! - Marzena Wilkanowicz o pożegnaniu innego mistrza paryskiej mody, Christiana Lacroix
  • BONUS! - Piotr Zachara o konflikcie na linii Hedi Slimane - nowy projektant YSL - i "New York Times"
  • "Powiększenie" - 28 października 2012
Kampania nowego Yves Saint Laurent, Anja Rubik została pierwszą twarzą marki.
Kampania 'nowego' Yves Saint Laurent, Anja Rubik została pierwszą twarzą marki. Foto: Fot. ysl.com

Projektantka będzie naszym gościem, wypytamy Anię o inspiracje - 'GDW' to w końcu piosenka Stevie Nicks, o zmysłowość nowych kreacji, o proces tworzenia kolekcji i o to, jak się czuje, kiedy mija na warszawskiej ulicy kobietę w ubraniach swojego projektu.

I - obowiązkowo - o sukienkę, która zamykała pokaz - Ania zaprojektowała 'małą czarną', w której Stevie mogłaby promować 'Rumours'. Ale ja widzę w niej wszystkie piękne kobiety nie w 1977 roku, tylko w 2013. 

Najnowsza
Najnowsza kolekcja Ani Kuczyńskiej,
Gold Dust Woman. fot. Jakub Pleśniarski

Zanim jednak Warszawa, paryskie zamieszania . W tym roku podczas paryskiego tygodnia mody nie brakowało emocji! Raf Simons debiutował w Diorze, Hedi Slimane w Yves Saint Laurent. Ten pierwszy pokazał kolekcję, którą świat mody się zachwycił, już ogłaszając początek nowej ery słynnego domu mody. Drugi zapomniał o zasadzie 'bądź piękny i milcz' i tak namieszał, że moda i jego pierwsza kolekcja w YSL była w całym PR-owym zamieszaniu najmniej istotna. Jak twierdzą niektórzy krytycy, może to i dobrze... Piotr Zachara opowie o wizerunkowym kryzysie w Yves Saint Laurent, a ja wybiorę się do butiku marki, by zobaczyć, czy 'czarny PR' to wciąż dobry PR. 

Marzena Wilkanowicz , która przez trzynaście lat była redaktor naczelną polskiej edycyji "Elle", a dziś mieszka w Paryżu, o którym zajmująco pisze w swojej nowej książce, "Lan, czyli Orchidea", opowie o tym, jak Paryż przyjął zmianę na stanowisku projektanta jednego z ukochanych paryskich domów mody. I o tym, czy duch mistrza, wielkiego Yves Saint Laurent, wciąż jest obecny w jego mieście.

Jak mawiał projektant, 'moda przemija, styl jest wieczny'.

A najbliższe "Powiększenie" w niedzielę o 11.05,

Anna Gacek

Zerknijcie też na stronę audycji chwilę po "Powiększeniu" , pojawią się tu dodatkowe materiały dźwiękowe!

A wszystko o czym mówimy w Powiększeniu, możecie zobaczyć tu: www.facebook.com/powiekszenie.w.trojce

Czytaj także

Atelier dookoła świata... mody

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2011 13:02
W najbliższej audycji, zgodnie z tradycją, zaraz po zakończeniu czterech tygodni mody, muzyka z pokazów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trójka wkracza w świat wielkiej mody!

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2012 11:15
"Powiększenie" to nowa audycja Anny Gacek. Tylko o modzie i zawsze o pięknie. O sztuce tworzenia i wielkim biznesie. Zapraszamy już w niedzielę, 16 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Powiększenie" w Nowym Jorku i Londynie

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2012 17:29
Joan Rivers powiedziała, że tydzień mody jest jak impreza w domu Charliego Sheena. Dużo pięknych kobiet, wszystko to trwa kilka dni i cud, że nikt nie umarł. A jednak, znowu się udało, przeżyliśmy!
rozwiń zwiń