"Tata w budowie", czyli blog o codzienności z córką

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2014 10:00
- Obawiałem się, że proces stawania się ojcem będzie bolesny i pełen kolców. Wiadomo, że więcej rzeczy trzeba planować, ale okazuje się, że nie trzeba rezygnować z życia - mówi w audycji "Matka Polka Feministka" pan Tomasz, tata i autor bloga.
Audio
  • Pan Tomasz pisze bloga "Tata w budowie" (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Tata w budowie, czyli blog o codzienności z córką
Foto: Glow Images/East News

Tata małej Zuzy pisze o codziennym życiu z córką: podróżach komunikacją miejską, czasie spędzonym z dzieckiem, niepokojach młodego ojca. - Na początku myślałem, że piszę bloga dla ojców i przyszłych ojców, ale teraz widzę, że czytają go nie tylko mężczyźni - zauważa autor.

Gdy żona była w ciąży, pan Tomasz miał mnóstwo pytań i wątpliwości dotyczących tego, jak będzie wyglądało życie po narodzinach nowego członka rodziny. Na pytanie Joanny Mielewczyk o to, czego najbardziej boją się przyszli ojcowie odpowiada: - Myślę, że zmiany i jej skali. Tego, w jakim stopniu będzie trzeba się pożegnać z dotychczasowym życiem.

Dla bohatera audycji "Matka Polka Feministka" najbardziej zaskakujący w rodzicielstwie był sam kontakt z noworodkiem, a potem niemowlakiem. - Sporo osób uważa, że dopóki dziecko nie mówi, to jego kontakt z ojcem jest symboliczny. Ja tak nie myślę. Nawet dziecko dwu-, trzymiesięczne jest w stanie ojcu bardzo wiele przekazać mimiką, gestem, krzykiem. Oczywiście podstawą jest czas, który trzeba z tym dzieckiem spędzić, by nauczyć się dekodować te sygnały - tłumaczy tata Zuzy.

Na blogu pan Tomasz opisuje to, jak z tygodnia na tydzień i z miesiąca na miesiąc zmienia się jego córka. - Te zmiany to dla mnie źródło odkrywania coraz to nowych aspektów rodzicielstwa i wielka lekcja pokory. Taki mały człowiek może kilkoma wrzaskami sprowadzić dorosłego do parteru - przekonuje autor.

Młody tata jest pewien, że kluczowe w rozwoju więzi z córką okazały się wyjazdy z domu. Dlaczego? Odpowiedź w audycji Joanny Mielewczyk - zapraszamy do wysłuchania.

Blog pana Tomasza można znaleźć pod adresem: www.tatawbudowie.pl

Na audycję Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" zapraszamy we wtorki o 16.40.

(fbi, ei)

Czytaj także

Pewne rzeczy mogą dać tylko rodzice

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2012 21:00
Nie lubią rozmawiać o dzieciństwie, nie pamiętają wspólnych zabaw z rodzicami, a jedynie awantury i zaznaczanie w kalendarzu dni, kiedy tata nie pił. Próbują budować własne rodziny, ale w codzienności dominuje strach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dramat rodzica po rozwodzie. "Jestem ojcem na zdjęciach"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2014 12:00
Statystycznie w Polsce dzieci rozwiedzionych małżeństw najczęściej trafiają pod opiekę mamy, a ojciec może je widywać w wyznaczone dni. - Niestety... Moja była żona postanowiła pozbawić mnie nawet tego. Bardzo chciałbym odzyskać dzieci - przyznaje pan Krzysztof, bohater audycji "Matka Polka Feministka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak być dobrym tatą? Wyzwania i trudności rodzicielstwa

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 05:14
23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Jak świętujemy ten dzień? Czy potrafimy się cieszyć ojcostwem? O tym, jak być dobrym tatą rozmawialiśmy w tym szczególnym dniu w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń