Całkowita zmiana w życiu mamy

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 09:00
Mąż pani Agnieszki nie jest Polakiem, więc spodziewała się ona, że prędzej czy później dojdzie do wyjazdu. - Jednak kiedy wszystko się stało, byłam w szoku. Później też miałam trudne momenty - przyznała w Trójce.
Audio
  • Pani Agnieszka opowiada, ile można poświęcić dla kariery męża (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: Glow Images/ East News

Rozmówczyni Joanny Mielewczyk zaznaczyła, że dawniej praca była dla niej wszystkim, uwielbiała ją. - Miałam do tego bardzo bujne życie towarzyskie. Brakowało mi jednak wisienki na torcie i to mi przeszkadzało. Wisienka była tysiąc kilometrów ode mnie, a ja miałam dość życia na odległość - opowiadała pani Agnieszka.

Razem z partnerem (dzisiaj mężem) zrobili bilans zysków i strat. Okazało się, że bardziej opłacalne będzie, kiedy to ona pojedzie do niego. - Wiedziałam, że dużo tracę, ale byłam też przekonana, że jeśli nie spróbuję, to będę do końca życia żałowała - wspominała.

Tak trafiła do Danii. - W Polsce byłam obywatelem kategorii A, a tam kategorii Z. Nauczyłam się języka, ale później znowu zmieniliśmy miejsce zamieszkania, na Szwecję. Tam było już lepiej, bo byłam oswojona z sytuacją bycia migrantem - dodała.

Jak wyglądało macierzyństwo za granicą? Jak pani Agnieszka radziła sobie w słabszych momentach? Zapraszamy do wysłuchania audycji, którą przygotowała Joanna Mielewczyk.

Audycji "Matka Polka Feministka" można słuchać we wtorki o godz. 16.40.

(ei/iwo)

Czytaj także

Od młodych mam wymaga się więcej?

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2014 14:00
- Byłam wzburzona, poruszona jedną z audycji. Pomyślałam, że moja historia nie jest gorsza. Czasami sobie siadam i myślę: kurczę, ile ja miałam szczęścia w życiu - opowiada Magda, bohaterka audycji "Matka Polka Feministka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka chora na SM: problemy zaczęły się, gdy skończyłam karmić piersią

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 14:24
Agnieszka jest chora na stwardnienie rozsiane. Dwa lata temu została mamą i była to decyzja przemyślana. W macierzyństwie pomaga jej mama i tata synka, choć z mężczyzną właśnie się rozstała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak wytłumaczyć zdradę?

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 23:00
- Zdrada uderza w nasze poczucie własnej wartości, porównujemy się do tej drugiej osoby, mamy poczucie winy, że nie sprostaliśmy oczekiwaniom partnera albo że nasza praca włożona w związek była niewystarczająca - mówi dr Alicja Długołęcka, edukatorka seksualna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pięć doktoratów, czyli Aniela, Julian, Justyn, Klara i Jan Paweł

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 12:00
- Często spotykam się z opinią, że danej rodziny nie stać na więcej dzieci. A ja dziś wiem, że w przypadku pierwszego dziecka wymyślaliśmy tyle niepotrzebnych rzeczy... Teraz nasze życie jest dużo bardziej rozsądne, a wychowanie dzieci mądrzejsze - przyznaje pani Dominika, mama pięciorga dzieci.
rozwiń zwiń