"To są po prostu twardziele"

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2015 18:42
Córka pani Krystyny urodziła się z deformacją dłoni i stóp. Po ciężkich doświadczeniach matka postanowiła zrobić wszystko, żeby w przyszłości oszczędzić dziecku bezsensownego wstydu.
Audio
  • Matka walcząca o godność niepełnosprawnego dziecka mówi o walce z codziennością (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Bohaterowie audycji Matka Polka Feministka często udowadniają, że rodzicielska determinacja może bardzo wiele
Bohaterowie audycji "Matka Polka Feministka" często udowadniają, że rodzicielska determinacja może bardzo wiele Foto: pixabay.com/CC/Hans

Pierwsze ciężkie doświadczenie przyszło na początku trudnych lat 80. - Stałam w kolejce z córką na rękach. A matrony mówiły: co za wstrętna matka, jaka wredna, takie kalekie dziecko na rękach trzyma. Postawiłam wtedy zrobić wszystko, żeby moje dziecko nigdy nie musiało się wstydzić tego, jak wygląda - opowiada bohaterka audycji Joanny Mielewczyk.

W leczeniu i rehabilitacji pomogli lekarze, ale też pomysłowość pani Krystyny oraz ślusarza z teatru lalek. Efekty są znakomite. - Ci, którzy mają wrodzone niedoskonałości, albo w wypadku stracili rękę, nogę, czy wzrok, to ludzie potrafiący o siebie walczyć, to po prostu twardziele - mówi pani Krystyna. A tezę potwierdza niesamowita kariera jej córki.

***

Tytuł audycji: Matka Polka Feministka
Prowadziła: Joanna Mielewczyk
Data emisji: 03.03.2015
Godzina emisji:
16.40

ei/kd

Czytaj także

Moja córka może wszystko. Brak ręki to nie przeszkoda

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 12:00
Tosia urodziła się bez lewej dłoni i fragmentu przedramienia. Jej mam zadbała o to, żeby dziecko było w środowisku w pełni je akceptującym. - Najgorzej jest, kiedy rodzic innego dziecka mówi: zostaw dziewczynkę, ona jest chora - przyznaje pani Katarzyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka chora na SM: problemy zaczęły się, gdy skończyłam karmić piersią

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2014 14:24
Agnieszka jest chora na stwardnienie rozsiane. Dwa lata temu została mamą i była to decyzja przemyślana. W macierzyństwie pomaga jej mama i tata synka, choć z mężczyzną właśnie się rozstała.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przedszkolak wegetarianinem? Walka trwa

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 18:00
Ta walka na razie nie jest skończona. Pani Magdalena chce, że jej córka mogła być wegetarianką w państwowym przedszkolu. Petycję w tej sprawie pisała m.in. do ministerstw zdrowia i edukacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziecko ma prawo do czasu wolnego

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2015 16:00
"Dla dziecka wolny czas jest równie wartościowy jak zajęcia pozaszkolne". Autorka tego tekstu - mama Ela - zwalcza w sobie pokusę wysyłania dziecka na mnóstwo różnych zajęć dodatkowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znany bloger: to nie jest kraj dla dobrych ojców

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2015 20:00
- Stawianie zaangażowanych ojców na piedestale sprawia, że czuję się niekomfortowo - mówi Konrad Kruczkowski, autor społecznego bloga "Halo Ziemia".
rozwiń zwiń