"Poród jest piękny". Ona postanowiła to pokazać

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 20:43
"Ciepły, mokry aksamit" to artystyczny projekt fotograficzny na temat porodu. Fotografka Dominika Dzikowska od czterech lat robi zdjęcia rodzących kobiet, pokazując ich przeżycia i emocje.
Audio
  • Dominika Dzikowska opowiada o swoim projekcie fotografowania rodzących kobiet (Matka Polka Feministka/ Trójka)
- Bardzo mocno wierzę w to, że poród jest piękny. Mam też ogromną wiarę w kobiety - mówiła w Trójce fotografka Dominika Dzikowska
- Bardzo mocno wierzę w to, że poród jest piękny. Mam też ogromną wiarę w kobiety - mówiła w Trójce fotografka Dominika Dzikowska Foto: Dominika Dzikowska www.cieplymokryaksamit.pl

Skąd pomysł na taki cykl? - Kiedy urodziłam pierwsze dziecko, byłam bardzo zaskoczona tym, jak niezwykłe było to dla mnie przeżycie. Czułam się tak skoncentrowana na zadaniu, że było ono ważniejsze niż wstyd, strach, niż wszystko - opowiadała w Trójce.

To doświadczenie sprawiło, że postanowiła spróbować docenić kobiety za ich wysiłek. - Chciała pokazać emocje kobiet w tym momencie, żeby nagrodzić ich trud - mówiła.

Dominika Dzikowska rozpoczynając "Ciepły, mokry aksamit" wiedziała dokładnie co i po co chce robić, jednak - jak sama przyznaje - miała pewne obawy. O tym, a także m.in. o pochodzeniu tytułu projektu opowiadała w audycji.

***

Tytuł audycji: Matka Polka Feministka
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Data emisji: 5.04.2015
Godzina emisji:
16.40

ei/mc

Czytaj także

Rozmowy z dziećmi na trudne tematy to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 17:11
Fala imigrantów, zagrożenie terrorystyczne, ataki przeprowadzane przez zamachowców, śmierć niewinnych ludzi. Jak o tych sprawach rozmawiać z małymi dziećmi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gdy mama wróci do pracy, dom się nie zawali"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2016 17:00
Jak odnaleźć siebie, gdy dzieci dorastają? - przed takim dylematem staje wiele kobiet, kiedy ich pociechy wchodzą w wiek nastoletni.
rozwiń zwiń