Na czym polega pozytywne dyscyplinowanie dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2016 17:00
To metoda wymagająca wiele uwagi i cierpliwości, ale zdecydowanie warta polecenia - przekonywała bohaterka audycji "Matka Polka Feministka".
Audio
  • Rozmowa na temat metody pozytywnego dyscyplinowania (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Image/ East News

Pozytywna dyscyplina ma blisko 30 lat. - Przez ten czas była rozwijana w USA przez Jane Nelsen, a jej podstawą jest przekonanie, że człowiek przede wszystkim jest istotą społeczną i dlatego potrzebuje poczucia przynależności i bycia ważnym w grupie - mówiła w Trójce pani Joanna, która wspomnianą metodę wykorzystuje w wychowaniu swojego 6-letniego syna, ale też uczy jej innych rodziców.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy, z której dowiedzieć się można m.in. jak w praktyce wygląda pozytywne dyscyplinowanie i jakie może przynosić efekty.

***

Tytuł audycji: Matka Polka Feministka
Prowadzi: Joanna Mielewczyk
Data emisji: 12.04.2015
Godzina emisji:
16.40

ei/mk

Czytaj także

Rozmowy z dziećmi na trudne tematy to wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2016 17:11
Fala imigrantów, zagrożenie terrorystyczne, ataki przeprowadzane przez zamachowców, śmierć niewinnych ludzi. Jak o tych sprawach rozmawiać z małymi dziećmi?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poród jest piękny". Ona postanowiła to pokazać

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2016 20:43
"Ciepły, mokry aksamit" to artystyczny projekt fotograficzny na temat porodu. Fotografka Dominika Dzikowska od czterech lat robi zdjęcia rodzących kobiet, pokazując ich przeżycia i emocje.
rozwiń zwiń