X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Najpierw byliśmy rodzicami

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2012 09:00
- Doświadczyliśmy tych wszystkich uczuć, stąd chęć pracowania z matkami, ojcami, rodzicami - mówi Joanna Szpak-Ostachowska, założycielka Mamy w Centrum. W świątecznej odsłonie "Matki Polki Feministki" przejmująca rozmowa z Rodzicami, którzy wspierają innych Rodziców.
Audio
  • "Świąteczna Matka Polka Feministka" - niezwykła rozmowa o wsparciu
 Najpierw byliśmy rodzicami
Foto: Glow Images/East News

Świąteczne, wyjątkowe wydanie audycji było o obecnej w nas chęci, by pomagać i gotowości wsparcia "w ciemno" rodziny, której nawet nie znamy. Kanwą rozmowy stały się rzeczywiste wydarzenia, które zaistniały dzięki "Matce Polce Feministce" - audycji Joanny Mielewczyk o rodzicielstwie i wychowywaniu dzieci. Rozmawialiśmy o tym jak bardzo zmienia się nasz świat, gdy stajemy się rodzicami i jak bardzo właśnie wtedy potrzebujemy wsparcia, nie tylko ze strony najbliższych.

Swoimi doświadczeniami dzielili się: Joanna Szpak-Ostachowska, pomysłodawczyni i założycielka Mamy w Centrum, Urszula Piechura-Zygert, współzałożycielka Klubu Mam na warszawskim Bemowie i Krzysztof Górski, psychoterapeuta i trener Fundacji Sto Pociech, który prowadzi warsztaty dla ojców.

- Jesteśmy istotami, które potrzebują grupy, szczególnie w momentach, które są ważne w życiu. Wtedy bycie w grupie jest krzepiące i bardzo rozwijające - podkreśla Joanna Szpak-Ostachowska. Krzysztof Górski zwraca uwagę, że mężczyźni tak samo potrzebują wsparcia, a w grupie dzielą się swoimi problemami, widzą, że nie są w tym sami i mogą czerpać od siebie nawzajem.

Z kolei Urszula Piechura-Zygert wyjaśnia, że coraz popularniejsze obecnie kluby mam to inicjatywa oddolna, gdzie mamy zrzeszają się z potrzeby bycia razem, by nie siedzieć w domu na urlopie macierzyńskim czy wychowawczym. - Po czterech latach zrzeszania znam większość matek z Bemowa, ale nie tylko - opowiada rozmówczyni Joanny Mielewczyk.

Jak pomóc młodym rodzicom?, gdzie szukać wsparcia oraz jak wyglądają warsztaty umiejętności wychowawczych i spotkania w klubie mam? Odpowiedzi znajdą Państwo w dźwięku.

Zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Zobacz więcej na temat: dzieci rodzice Urszula

Czytaj także

Historia Taty przez duże "T"

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 17:41
- Żona w jakiś sposób nieświadomie pomogła. To nie było tak, że z dnia na dzień się obudziłem i okazało się, że mam trzech synów, którymi się muszę opiekować. Jak urodził się najstarszy, to ja go kąpałem, nowa była sytuacja, że byłem sam - opowiada pan Krzysztof.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka Polka wraca do pracy

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2012 18:05
- Byłam bardzo zawiedziona tym, co zastałam, co mi powiedziano. Moje zarobki zmniejszyły się o połowę - wspomina swój powrót do pracy jedna z rozmówczyń Joanny Mielewczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boże Narodzenie tuż tuż. Jak pomagamy?

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2012 07:53
W audycji "W dobrych zawodach" opowiemy o Szlachetnej Paczce i innych sposobach świątecznego obdarowywania.
rozwiń zwiń