X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wszystkie Matki są bohaterkami

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2013 23:00
Zapraszamy na spotkanie z Matką Patriotką, Eko Mamą, Mamą z Zasadami, Mamą Feministką. W gronie rozmówczyń Joanny Mielewczyk nie mogło zabraknąć też …Matki Polki Tańczącej. - Dałam życie mojemu dziecku, muszę być dla niego cudowną matką, ale ja nie mam prawa zapominać o sobie - mówi Joanna Kondrat, piosenkarka i młoda mama.
Audio
  • Wszystkie Matki są bohaterkami (Matka Polka Feministka/ Trójka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Jak wychować dziecko na patriotę? - To wdrażanie dziecka w pewne zasady postępowania najpierw rodziny i właśnie rodzina jest mikroojczyzną, później dziecko te zasady będzie przenosić na szersze grunty i będzie brało odpowiedzialność za naród, za ojczyznę - przekonuje Matka Patriotka, Maria Piasecka-Łopuszańska, która jest szefową organizacji Kobiety dla Narodu, a prywatnie mamą córki i syna. W jej rodzinie historia miała zawsze ogromne znaczenie, stąd patriotyczny styl wychowywania dzieci. - Kształtowanie dobrego człowieka jest kształtowaniem dobrego patrioty. Znajomość historii budzi poczucie dumy narodowej, odpowiedzialności i pewną odporność na niewybredne stereotypy - mówi rozmówczyni Joanny Mielewczyk.

W rodzinie z zasadami dzieci wszystkie obowiązki mają rozłożone w miarę swoich możliwości. - W naszym domu są określone zasady, wszyscy razem sprzątamy, nie ma u nas perfekcyjnej pani domu - zaznacza Małgorzata Lech-Krawczyk, Mama z Zasadami. Podkreśla, że jest przeciwniczką wychowania bezstresowego i wierzy, że i dzieciom i dorosłym lepiej żyje, gdy za pomocą pewnych reguł świat jest uporządkowany i daje tym samym poczucie bezpieczeństwa.

Pani Małgorzata aktywnie uczestniczy w rozwijaniu pasji i umiejętności swoich córek. Kiedy dziewczynki były małe założyła dla nich przedszkole, bo nie znalazła placówki, która odpowiadałaby jej wymogom. Kiedy byłby starsze, założyła szkołę podstawową. - Od 3. roku życia dzieci uczą się angielskiego, rosyjskiego i mandaryńskiego - opowiada Mama z Zasadami. Pytana czy inwestowanie w córki opłaciło się, odpowiada: - Tak samo nauczanie, jak i wychowanie, to proces rozciągnięty w czasie i to znacznie. Będę mogła powiedzieć, że się opłaciło jak moje dziecko będzie dobrym człowiekiem - wyjaśnia.

Czy trudno wykonywać dziecko zgodnie z zasadami feministycznymi? - Na pewno tak, zwłaszcza, że mam córkę i chciałbym, żeby żyła w lepszym świecie, w którym prawa kobiet są lepiej przestrzeganie niż teraz - mówi Mama Mirella, feministka od zawsze. Jak wygląda pokazywanie świata niezdominowanego przez kolor różowy i co Kopciuszek mógłby robić zamiast całe życie czekać na księcia? Posłuchaj całej opowieści w "Matce Polce Feministce"!

Czy ekorodzicielstwo jest tańsze i co właściwie robi Matka Polka Tańcząca? Mama Alicja, Eko Mama, wyjaśnia, że ekorodzicielstwo nie jest dużym wydatkiem, a wychowywanie dzieci w zgodzie z naturą może być nawet oszczędnością dla domowego portfela. Matka Polka Tańcząca - jak wyjaśnia piosenkarka i młoda mama, Joanna Kondrat - to matka, która na każde pytanie o to jak sobie radzi w tym błogosławionym kataklizmie, jakim jest macierzyństwo, odpowiada, że jest naprawdę świetnie.

Artystka zaangażowania w kampanię społeczną "Początek w rodzinie" Matce Polce Feministce opowiada o emocjach związanych z macierzyństwem. - Mówiąc o Matce Polce Tańczącej mam na myśli szereg takich matek, które za wszelką cenę starają się świetnie wyglądać i dobrze się czuć wtedy, kiedy wszystko dookoła i w nich krzyczy, że jest naprawdę źle i potrzebują pomocy - przekonuje Joanna Kondrat. Tłumaczy, że jest mamą świadomą błędów, które popełni i daje sobie na to przyzwolenie, bo to jeden ze sposobów, by nie stać się niewolnikiem macierzyństwa.

Więcej informacji o kampanii społecznej "Początek w rodzinie" znajdą Państwo TU<<<

Zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl Audycja Joanny Mielewczyk gości na antenie w każdy wtorek o godz. 16.35.

Zobacz więcej na temat: dzieci macierzyństwo

Czytaj także

Matka z drugiej strony biurka

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2013 18:01
Rzadko potrafimy postawić się na miejscu pracodawcy, a z jego perspektywy sytuacja wygląda tak: mama znika z pracy, czasem na kilka lat, a potem musi zostać przyjęta na stanowisko przynajmniej równorzędne z tym, które opuściła, podczas gdy przez 3-4 lata w firmie może zmienić się wszystko.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poronienie - czas zabliźnia rany, ale blizna pozostaje

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2013 09:30
- Trzeba przeżyć każdy dzień roku, każdą porę roku, każde święto bez tego dziecka i dopiero wtedy można się zacząć godzić z jego stratą, czyli musi minąć rok. Warto to uświadamiać - mówi pani Maria, która straciła synka w 9. miesiącu ciąży.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Matka Polka po przejściach

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2013 19:15
- Wielu ludzi żyje w toksycznych związkach i boi się do tego przyznać. Znacznie mniejsza grupa podejmuje jakiekolwiek kroki w kierunku, by to zmienić, bo to jest trudne - opowiada rozmówczyni Joanny Mielewczyk w audycji "Matka Polka Feministka". Dziś pani Agnieszka może powiedzieć, że jest szczęśliwa. Zanim to jednak nastąpiło, musiała zmierzyć się z trudną decyzją…
rozwiń zwiń