Kulinarne czary-mary dla alergika

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 12:50
- Konrad nauczył nas, że warto odżywiać się zdrowo. To, że on jest alergikiem jest po coś, dzięki niemu wszyscy odżywiamy się zupełnie inaczej. Jak się ma alergika w domu, trzeba spojrzeć na to kompleksowo - mówi Katarzyna Jankowska znana jako Mama Alergika.
Audio
  • Kulinarne czary-mary dla alergika (Matka Polka Feministka/Trójka)
Kuchnia naturalna
Kuchnia naturalnaFoto: nahhan/sxc.hu/cc

Całą rodziną przeszli na dietę Konrada. Przez rok byli na diecie bezglutenowej, bezmlecznej, bezjajecznej, którą Mama Alergika wspomina koszmarnie. - Teraz tworzenie tych wszystkich potraw nie stanowi dla mnie problemu, ale kiedyś czułam się załamana i bezsilna - opowiada Joannie Mielewczyk.

- Konrad ma alergię zarówno pokarmową wziewną jak i zdiagnozowane AZS. Alergia pokarmowa od samego początku eliminowała produkty mleczne, do tego doszły jajka. Cały czas jest uczulony na soję. Wcześniej z diety były wyeliminowane kurczaki, wołowina, orzechy. Różnie bywa z mlekiem kokosowym, mleko kozie odpada. Nie używamy miodu - wylicza pani Katarzyna.

Dziś pani Katarzyna ma w kuchni 21 rodzajów mąki. Nie gotuje zup na kawałku kurczaka. Zręcznie porusza się w gąszczu ograniczeń, jakie nakłada alergia. Na blogu zgromadziła już ponad 400 przepisów-patentów dla małych i większych alergików.

Zapraszamy do odwiedzenia bloga Mamy Alergika.

- Alergia mojego dziecka mnie już nie przeraża. Konrad rozumie swoją odrębność. Cały czas mu pokazuję, że trzeba szukać pozytywnych stron w tym w jakiej sytuacji się znajdujemy. U niego to jest tylko alergia – mówi. Jak pani Katarzyna szukała informacji o kuchni alergika? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy!

Jeśli mają Państwo doświadczenia w kulinarnej "walce" z alergiami i chcieliby się Państwo nimi podzielić zapraszamy do kontaktu: matkapolka@polskieradio.pl

Audycja Joanny Mielewczyk "Matka Polka Feministka" gości na antenie w każdy wtorek o godz. 16.35.

(ed)

Zobacz więcej na temat: alergia dzieci kuchnia polska

Czytaj także

Rozterki mam, gdzie szukać rady? Na forum!

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 23:20
Jak mówi Magdalena Witkiewicz, pisarka przyznaje, że forum dla młodych matek dało jej na początku macierzyństwa bardzo dużo wsparcia. – Gdzie znaleźć chętnego do rozmowy o 3 nad ranem? Tylko inną mamę na forum – mówi rozmówczyni Joanny Mielewczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Edukacja domowa to projekt na całe życie

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2013 16:06
- Nie wiem czy oprzemy się presji społecznej i czy Andrzej będzie edukowany w domu.Ta decyzja jest cały czas przed nami. Chciałabym, żeby moje dzieci kreowały rzeczywistość w przyszłości, a nie musiały się dostosowywać do niej - mówi pani Katarzyna, która rozważa edukację domową synów.
rozwiń zwiń