Okna życia - historie cichych dramatów i wielkiej miłości

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 22:04
Rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska podaje, że w Polsce jest 51 okien życia. Dotychczas odnaleziono w nich 77 dzieci. - Każdy przypadek jest zupełnie inny. Za każdym przypadkiem kryje się zupełnie inna historia i zupełnie inny dramat - mówi.
Audio
  • Okna życia - historie cichych dramatów i wielkiej miłości (Znaki zapytania/Trójka)
W Polsce jest 51 okien życia. Dotychczas odnaleziono w nich 77 dzieci
W Polsce jest 51 okien życia. Dotychczas odnaleziono w nich 77 dzieci Foto: Glow Images/East News

Państwo Agata i Szymon, którzy są adopcyjnymi rodzicami chłopca odnalezionego w oknie życia, zdają sobie sprawę z faktu, że historia przyjścia na świat ich syna to z pewnością historia naznaczona czyimś dramatem. - Wydaje nam się, że ktoś przeżywał naprawdę dużą tragedię. Ja sobie po prostu nie wyobrażam jako matka, co musiało doprowadzić do tego, żeby podjąć taką decyzję. Ale jeśli ktoś podjął taką decyzję, to, moim zdaniem, naprawdę musiał być w ostateczności - stwierdza pani Agata.

Co rozmówcy Marcina Gutowskiego mówią swojemu synowi o jego pochodzeniu i biologicznej matce, której chłopczyk nigdy nie pozna? - Staramy się mówić, że to jest jego mama specjalna. Zawsze będziemy mówić mu o niej w dobrych słowach - zdradza pani Agata.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Marcin Gutowski pyta swoich rozmówców i słuchaczy o bardzo trudne wybory i bezwarunkową miłość. Plik dźwiękowy jest dołaczony do artykułu.

***

Tytuł audycji: Znaki zapytania
Prowadził: Marcin Gutowski
Goście:
Paweł Kęska (rzecznik Caritas Polska), s. Martyna Kuczmarska (zakonnica posługująca w domu, przy którym jest okno życia), Zofia Dłutek (dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie)

Data emisji: 8.11.2014
Godzina emisji: 14.05

(iwo)

Czytaj także

Jak być dobrym tatą? Wyzwania i trudności rodzicielstwa

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 05:14
23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Jak świętujemy ten dzień? Czy potrafimy się cieszyć ojcostwem? O tym, jak być dobrym tatą rozmawialiśmy w tym szczególnym dniu w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mama, która odkryła swój sekret szczęścia. I opisuje go

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 23:00
Małgorzata Dawid-Mróz pisze bloga o szczęściu i radości. Banalne? Nic z tych rzeczy. Bo dla niej szczęście to nie złote myśli i zgrane frazesy. - Szczęście to żyć po swojemu, wybierać po swojemu i mieć satysfakcję z codzienności - mówiła w audycji "Matka Polka Feministka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja, czyli choroba duszy. Może dotknąć także dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 18:30
Nie mówi się o tym, że na depresję chorują również dzieci. Rodzina i przyjaciele uważają, że są mało aktywni, bo są leniwi. Trudno ich wyrwać z łóżka, wagarują, migają się od różnych zajęć. Jak to się dzieje, że fajni młodzi ludzie zaczynają "odstawać" od reszty rówieśników?
rozwiń zwiń