X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Okna życia - historie cichych dramatów i wielkiej miłości

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 22:04
Rzecznik Caritas Polska Paweł Kęska podaje, że w Polsce jest 51 okien życia. Dotychczas odnaleziono w nich 77 dzieci. - Każdy przypadek jest zupełnie inny. Za każdym przypadkiem kryje się zupełnie inna historia i zupełnie inny dramat - mówi.
Audio
  • Okna życia - historie cichych dramatów i wielkiej miłości (Znaki zapytania/Trójka)
W Polsce jest 51 okien życia. Dotychczas odnaleziono w nich 77 dzieci
W Polsce jest 51 okien życia. Dotychczas odnaleziono w nich 77 dzieci Foto: Glow Images/East News

Państwo Agata i Szymon, którzy są adopcyjnymi rodzicami chłopca odnalezionego w oknie życia, zdają sobie sprawę z faktu, że historia przyjścia na świat ich syna to z pewnością historia naznaczona czyimś dramatem. - Wydaje nam się, że ktoś przeżywał naprawdę dużą tragedię. Ja sobie po prostu nie wyobrażam jako matka, co musiało doprowadzić do tego, żeby podjąć taką decyzję. Ale jeśli ktoś podjął taką decyzję, to, moim zdaniem, naprawdę musiał być w ostateczności - stwierdza pani Agata.

Co rozmówcy Marcina Gutowskiego mówią swojemu synowi o jego pochodzeniu i biologicznej matce, której chłopczyk nigdy nie pozna? - Staramy się mówić, że to jest jego mama specjalna. Zawsze będziemy mówić mu o niej w dobrych słowach - zdradza pani Agata.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Marcin Gutowski pyta swoich rozmówców i słuchaczy o bardzo trudne wybory i bezwarunkową miłość. Plik dźwiękowy jest dołaczony do artykułu.

***

Tytuł audycji: Znaki zapytania
Prowadził: Marcin Gutowski
Goście:
Paweł Kęska (rzecznik Caritas Polska), s. Martyna Kuczmarska (zakonnica posługująca w domu, przy którym jest okno życia), Zofia Dłutek (dyrektor Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie)

Data emisji: 8.11.2014
Godzina emisji: 14.05

(iwo)

Czytaj także

Jak być dobrym tatą? Wyzwania i trudności rodzicielstwa

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 05:14
23 czerwca obchodzony jest Dzień Ojca. Jak świętujemy ten dzień? Czy potrafimy się cieszyć ojcostwem? O tym, jak być dobrym tatą rozmawialiśmy w tym szczególnym dniu w "Klubie Trójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mama, która odkryła swój sekret szczęścia. I opisuje go

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 23:00
Małgorzata Dawid-Mróz pisze bloga o szczęściu i radości. Banalne? Nic z tych rzeczy. Bo dla niej szczęście to nie złote myśli i zgrane frazesy. - Szczęście to żyć po swojemu, wybierać po swojemu i mieć satysfakcję z codzienności - mówiła w audycji "Matka Polka Feministka".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Depresja, czyli choroba duszy. Może dotknąć także dzieci

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 18:30
Nie mówi się o tym, że na depresję chorują również dzieci. Rodzina i przyjaciele uważają, że są mało aktywni, bo są leniwi. Trudno ich wyrwać z łóżka, wagarują, migają się od różnych zajęć. Jak to się dzieje, że fajni młodzi ludzie zaczynają "odstawać" od reszty rówieśników?
rozwiń zwiń