X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Seks "po bożemu", czyli jaki? Dyskusja po słowach Franciszka

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2015 18:30
- W seksie "po bożemu" chodzi o to, że Bóg jest w samym sercu wydarzeń - mówi Ewa Kiedio, redaktorka pisma "Więź", autorka książki "Osobliwe skutki małżeństwa".
Audio
  • Seks "po bożemu", czyli jaki? (Znaki zapytania/Trójka)
- Kościół nie mówi kiedy, w jaki sposób albo jak często współżyć. O tym decydują sami małżonkowie - mówią goście audycji Znaki zapytania (zdjęcie ilustracyjne)
- Kościół nie mówi kiedy, w jaki sposób albo jak często współżyć. O tym decydują sami małżonkowie - mówią goście audycji "Znaki zapytania" (zdjęcie ilustracyjne) Foto: Glow Images/East News

Po ostatnich słowach papieża Franciszka rozpętała się tzw. afera królikowa, czyli awantura o to, ile dzieci i na jakich zasadach powinni mieć katolicy. Jedni twierdzą, że papież obraził rodziny wielodzietne, mówiąc że katolicy nie powinni rozmnażać się jak króliki, inni zaznaczali, że jego słowa wyrwano z kontekstu, a jeszcze inni doceniali pochwałę odpowiedzialnego rodzicielstwa.

- W Kościele katolickim seks jest czymś, co przynosi bardzo dużo przyjemności. Wbrew wszelkim mitom wcale nie jest ograniczany - mówi Justyna Witkowska, prowadząca przyparafialną poradnię małżeńską i dodaje, że tym, czego Kościół zabrania, jest np. antykoncepcja, która "skupia nas na zaspokojeniu własnych potrzeb, a nie spotkaniu człowieka, którego kochamy". - Kościół nie mówi kiedy, w jaki sposób albo jak często współżyć. O tym decydują sami małżonkowie - podkreśla rozmówczyni Marcina Gutowskiego.

Innego zdania jest prof. Zbigniew Lew-Starowicz. - Religia reguluje nie tylko nasze zachowania seksualne, ale i myślenie o seksie. W Kościele rzymskokatolickim jest spowiedź. Spowiednik mówi, co można, a czego nie, gdzie jest granica. To jest olbrzymi wpływ - przekonuje seksuolog.

- Punktem wyjścia nie są ograniczenia, tylko wartości. To, co dla jednych jest szczęściem, dla drugich bywa ograniczeniem - mówi z kolei ojciec Ksawery Knotz, kapucyn, autor książek o seksualności. - Uatrakcyjnianie współżycia nie jest niczym złym - podkreśla duchowny.

Na ile więc można zaszaleć w łóżku? - Tak żeby się nie uszkodzić, nie złamać ręki czy nogi - żartuje Marcin Kiedio. - Każdy może robić to, co lubi - dodaje. - I to, co lubi druga osoba - uzupełnia jego żona, Ewa Kiedio.

W audycji wypowiedziała się również Izabela Kwiatkowska, właścicielka sklepu internetowego Alkowa Małżeńska.

W tym wydaniu "Znaków zapytania" pytaliśmy również:

- Jak zaszyfrować wiadomość?

- Dlaczego płaczemy, obierając cebulę?

***

Tytuł audycji: Znaki zapytania

Prowadził: Marcin Gutowski

Data emisji: 25.01.2015

Godzina emisji: 11.05

(mk, ei)

Czytaj także

Czym nas zaskoczy rozpoczęty właśnie rok?

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 18:45
Jak poradzić sobie z powrotem do rzeczywistości po świąteczno-noworocznej przerwie? Czy pożegnanie z choinką musi boleć?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie są ślady po polskich Żydach? "Wystarczy położyć palec na mapie"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2015 16:39
Młodzież biorąca udział w programie "Szkoła Dialogu" odkrywa historię swoich miejscowości, a szczególnie losy tamtejszych Żydów. Efekty badań zaskakują nawet profesjonalnych badaczy.
rozwiń zwiń