24 godziny bez sieci: jak wygląda życie offline

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2013 13:20
Większość z nas cały czas korzysta z Internetu, a bez telefonu nie wyobraża sobie życia. Jesteśmy w sieci, więc żyjemy - mawiają młodzi ludzie. Kiedy mamy przeżyć będąc "offline" robi się problem.
Audio
  • 24 godziny bez sieci: przeczytanie planu miasta heroicznym wyczynem (Pokolenie Y/Trójka)
24 godziny bez sieci: jak wygląda życie offline
Foto: Glow Images

W ciągu jednej chwili możemy się przenieść w dowolne miejsce na świecie i znaleźć odpowiedź na każde pytanie. Jednak jak poradzimy sobie, kiedy nie będziemy mieć dostępu do sieci ani smartfona pod ręką? Sprawdziliśmy efekty.

Eksperymentowi poddał się Teodor Klincewicz. Od sieci "odłączył się" na 24 godziny. - Myślałem, że to będzie przyjemne, że sobie odpocznę i będę miał 24 godziny luzu - mówi Teodor. - Miałem jednak wrażenie, że kluczowe dla mojej kariery i życia informacje mi umykają - opisuje.

Żeby jeszcze bardziej urozmaicić życie Teodorowi miał on wykonać trzy zadania, które na pierwszy rzut oka wydawały się banalne, bo czym jest odnalezienie ulicy w Warszawie, wykonanie telefonu z aparatu miejskiego czy dokonanie przelewu na poczcie? Ale… kiedy żyjemy tylko "offline", pojawiają się pewne problemy. Jak poradził sobie z nimi nasz bohater?

Zapraszamy do wysłuchania audycji Gabi Darmetko.

Na kolejne spotkanie z "Pokoleniem Y" zapraszamy w czwartek o godzinie 11.35.

Zapraszam też na profil Pokolenia Y na Facebooku

/ Teodor Klincewicz

Czytaj także

"Pokolenie Y" spełnia marzenia w internecie

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2013 14:00
Internet dał nam wolność. Karierę możemy zrobić dzięki sieci. Panowie w garniturach i wielkie korporacje nie są już niezbędne. - Jeżeli chodzi o modę i projektowanie, to wszystko zmieniły portale społecznościowe - mówi Melania Baranowska.
rozwiń zwiń