X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Są młodzi, wykształceni, leniwi i narcystyczni?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 12:21
Tak, zdaniem wielu socjologów, wygląda pokolenie Y, czyli pokolenie dwudziestolatków. Na szczęście są bardzo dobre wyjątki od tej reguły.
Audio
  • Magdalena Gutowska i Piotr Mosak o tym, czy młodym ludziom chce się działać (Pokolenie Y/ Trójka)
Są młodzi, wykształceni, leniwi i narcystyczni?
Foto: Glow Images/East News

Leniwi, egoiści, patrzący tylko w ekrany smartfonów - tak często opisywane jest pokolenie Y. Według badań współcześni dwudziestolatkowie znacznie częściej także odznaczają się narcyzmem. - Narcyz to osoba zakochana w sobie, a za tym idzie istnieje niebezpieczeństwo bycia egocentrykiem – tłumaczy psycholog Piotr Mosak.

Niestety – co podkreśla ekspert - początki zawsze biorą się z domu, bo "wychowujemy dziecko w przekonaniu, że to jest ono najcudowniejsze”. – I oczywiście nie ma w tym nic złego, o ile nie chwalimy dzieci za rzeczy, za które się im to nie należy, czyli np. za brzydkie rysunki – dodaje psycholog.

Okazuje się jednak, że wielu młodych ludzi chce też robić coś bardziej konstruktywnego, niż śledzenie Facebooka. Magdalena Gutowska – organizatorka Festiwalu Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni jest tego znakomity przykładem. Dlaczego? O tym wszystkim usłyszeć można w audycji "Pokolenie Y” przygotowanej przez Gabrielę Darmetko.

Na kolejne spotkanie z "Pokoleniem Y" zapraszamy w czwartek o godzinie 11.35.

Czytaj także

Młodym nie wystarcza płaca minimalna

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 12:43
Z badania firmy Deloitte wynika, że 55 proc. młodych Polaków ocenia sytuację na rynku pracy jako złą. Nie przekłada się to jednak na skromniejsze oczekiwania względem pracodawców. W pierwszej pracy młody Polak chce zarabiać 2,8 tys.zł
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie Y jest odporne na reklamę? Nie każdą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 14:53
Członkowie pokolenia y od dziecka byli bombardowani reklamami. Jednak, a może właśnie dlatego, nie są łatwym celem dla reklamodawców. Jak walczyć o ich uwagę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie Y - nie tak miał wyglądać ich start w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 13:47
Dla tej generacji zderzenie z rynkiem pracy okazało się bardzo bolesne. Często mówi się, że to pokolenie stracone, przegrane, zmarnowane, złamane.
rozwiń zwiń