Są młodzi, wykształceni, leniwi i narcystyczni?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2013 12:21
Tak, zdaniem wielu socjologów, wygląda pokolenie Y, czyli pokolenie dwudziestolatków. Na szczęście są bardzo dobre wyjątki od tej reguły.
Audio
  • Magdalena Gutowska i Piotr Mosak o tym, czy młodym ludziom chce się działać (Pokolenie Y/ Trójka)
Są młodzi, wykształceni, leniwi i narcystyczni?
Foto: Glow Images/East News

Leniwi, egoiści, patrzący tylko w ekrany smartfonów - tak często opisywane jest pokolenie Y. Według badań współcześni dwudziestolatkowie znacznie częściej także odznaczają się narcyzmem. - Narcyz to osoba zakochana w sobie, a za tym idzie istnieje niebezpieczeństwo bycia egocentrykiem – tłumaczy psycholog Piotr Mosak.

Niestety – co podkreśla ekspert - początki zawsze biorą się z domu, bo "wychowujemy dziecko w przekonaniu, że to jest ono najcudowniejsze”. – I oczywiście nie ma w tym nic złego, o ile nie chwalimy dzieci za rzeczy, za które się im to nie należy, czyli np. za brzydkie rysunki – dodaje psycholog.

Okazuje się jednak, że wielu młodych ludzi chce też robić coś bardziej konstruktywnego, niż śledzenie Facebooka. Magdalena Gutowska – organizatorka Festiwalu Młodego Kina Piękni Dwudziestoletni jest tego znakomity przykładem. Dlaczego? O tym wszystkim usłyszeć można w audycji "Pokolenie Y” przygotowanej przez Gabrielę Darmetko.

Na kolejne spotkanie z "Pokoleniem Y" zapraszamy w czwartek o godzinie 11.35.

Czytaj także

Młodym nie wystarcza płaca minimalna

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 12:43
Z badania firmy Deloitte wynika, że 55 proc. młodych Polaków ocenia sytuację na rynku pracy jako złą. Nie przekłada się to jednak na skromniejsze oczekiwania względem pracodawców. W pierwszej pracy młody Polak chce zarabiać 2,8 tys.zł
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie Y jest odporne na reklamę? Nie każdą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 14:53
Członkowie pokolenia y od dziecka byli bombardowani reklamami. Jednak, a może właśnie dlatego, nie są łatwym celem dla reklamodawców. Jak walczyć o ich uwagę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie Y - nie tak miał wyglądać ich start w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 13:47
Dla tej generacji zderzenie z rynkiem pracy okazało się bardzo bolesne. Często mówi się, że to pokolenie stracone, przegrane, zmarnowane, złamane.
rozwiń zwiń