Mamo, tato naj, naj (taniej) jest z Wami!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 13:45
Kiedyś młodzi ludzie marzyli o tym, aby jak najszybciej się usamodzielnić i wyprowadzić od rodziców. Dzisiaj mówią: skoro można zostać u rodziców, robić sobie różne ciekawe rzeczy i nie ponosić zbyt wielkiej odpowiedzialności, to po co z tego rezygnować?
Audio
  • Mamo, tato naj, naj (taniej) jest z Wami! (Pokolenie Y - Trójka)
Mamo, tato naj, naj (taniej) jest z Wami
Foto: Glow Images/East News

W Polsce, obecnie około 81 procent kobiet i 89 procent mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat żyje wciąż pod jednym dachem z rodzicami.
- Jedną z ważniejszych przyczyn tej sytuacji jest trudna sytuacja mieszkaniowa - mówi profesor Janusz Czapiński. - W Polsce te mieszkania są pioruńsko drogie - dodaje.
Zdaniem Janusza Czapińskiego nie bez znaczenia jest to, że młodzi ludzie nie zamierzają na stałe wiązać się z partnerem czy partnerką. - Jeżeli nie planują zawierać małżeństwa i płodzić dzieci, to po co mają wyprowadzać się od rodziców - pyta profesor.
- Dla wielu osób jest to po prostu wygodne - mówi Agata Tomaszczuk, 25 lat. - Skoro można zostać u rodziców, robić sobie różne ciekawe rzeczy na własna rękę i nie ponosić zbyt wielkiej odpowiedzialności, to dlaczego mamy z tego rezygnować - dodaje.
Na kolejne spotkanie z "Pokoleniem Y" zapraszamy w czwartek o godzinie 11.35. Cykl przygotowuje Gabriela Darmetko.

Czytaj także

Pokolenie Y jest odporne na reklamę? Nie każdą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 14:53
Członkowie pokolenia y od dziecka byli bombardowani reklamami. Jednak, a może właśnie dlatego, nie są łatwym celem dla reklamodawców. Jak walczyć o ich uwagę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie Y - nie tak miał wyglądać ich start w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 13:47
Dla tej generacji zderzenie z rynkiem pracy okazało się bardzo bolesne. Często mówi się, że to pokolenie stracone, przegrane, zmarnowane, złamane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała prawda o dwudziestolatkach

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 13:00
Podobno mają wygórowane wymagania, są hedonistycznymi egoistami, ludźmi zadufanymi w sobie, a może po prostu chcą żyć by być szczęśliwymi. Jacy są dzisiejsi dwudziestoletni?
rozwiń zwiń