X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mamo, tato naj, naj (taniej) jest z Wami!

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2013 13:45
Kiedyś młodzi ludzie marzyli o tym, aby jak najszybciej się usamodzielnić i wyprowadzić od rodziców. Dzisiaj mówią: skoro można zostać u rodziców, robić sobie różne ciekawe rzeczy i nie ponosić zbyt wielkiej odpowiedzialności, to po co z tego rezygnować?
Audio
  • Mamo, tato naj, naj (taniej) jest z Wami! (Pokolenie Y - Trójka)
Mamo, tato naj, naj (taniej) jest z Wami
Foto: Glow Images/East News

W Polsce, obecnie około 81 procent kobiet i 89 procent mężczyzn w wieku od 18 do 24 lat żyje wciąż pod jednym dachem z rodzicami.
- Jedną z ważniejszych przyczyn tej sytuacji jest trudna sytuacja mieszkaniowa - mówi profesor Janusz Czapiński. - W Polsce te mieszkania są pioruńsko drogie - dodaje.
Zdaniem Janusza Czapińskiego nie bez znaczenia jest to, że młodzi ludzie nie zamierzają na stałe wiązać się z partnerem czy partnerką. - Jeżeli nie planują zawierać małżeństwa i płodzić dzieci, to po co mają wyprowadzać się od rodziców - pyta profesor.
- Dla wielu osób jest to po prostu wygodne - mówi Agata Tomaszczuk, 25 lat. - Skoro można zostać u rodziców, robić sobie różne ciekawe rzeczy na własna rękę i nie ponosić zbyt wielkiej odpowiedzialności, to dlaczego mamy z tego rezygnować - dodaje.
Na kolejne spotkanie z "Pokoleniem Y" zapraszamy w czwartek o godzinie 11.35. Cykl przygotowuje Gabriela Darmetko.

Czytaj także

Pokolenie Y jest odporne na reklamę? Nie każdą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2013 14:53
Członkowie pokolenia y od dziecka byli bombardowani reklamami. Jednak, a może właśnie dlatego, nie są łatwym celem dla reklamodawców. Jak walczyć o ich uwagę?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokolenie Y - nie tak miał wyglądać ich start w dorosłość

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2013 13:47
Dla tej generacji zderzenie z rynkiem pracy okazało się bardzo bolesne. Często mówi się, że to pokolenie stracone, przegrane, zmarnowane, złamane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cała prawda o dwudziestolatkach

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2013 13:00
Podobno mają wygórowane wymagania, są hedonistycznymi egoistami, ludźmi zadufanymi w sobie, a może po prostu chcą żyć by być szczęśliwymi. Jacy są dzisiejsi dwudziestoletni?
rozwiń zwiń