Szczęsny bramkarzem dekady Brentford FC

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2015 11:37
Obecny bramkarz Arsenalu w sezonie 2009/10 grał na wypożyczeniu dla zespołu FC Brentford. Zaledwie 28 występów wystarczyło do tego, by został wybrany najlepszym bramkarzem klubu ostatnich dziesięciu lat.
Wojciech Szczęsny na treningu w Arsenalu Londyn
Wojciech Szczęsny na treningu w Arsenalu LondynFoto: Wikipedia/Ronnie Macdonald - Flickr

Szczęsnego w głosowaniu wybrali kibice. Polski bramkarz pokonał w głosowaniu Stuarta Nelsona, Bena Hamera, Simona Moore'a, Richarda Lee i Davida Buttona. Wynik został ogłoszony w czwartek.

- Jego występy sugerują, że nie zabraknie dla niego miejsca w Championship ani w Premier League - powiedział przed laty Andy Scott były trener Brentford. - W pewnym momencie doszło do takiego stanu rzeczy, że kiedy puścił bramkę, dziwiliśmy się, że tego nie obronił - dodał.

Obecnie klub, w którym występował Szczęsny zajmuje szóstą pozycję w Championship i walczy o awans do Premier League. Szczęsnemu udało się zapracować na to, by zostać numerem jeden w bramce Arsenalu. Ostatnie tygodnie nie mogą być jednak dla niego udane. Polski bramkarz stracił pozycję w bramce na początku roku, kiedy zaliczył fatalne spotkanie z Southampton. Od tego czasu ani razu nie pojawił się w bramce "Kanonierów" i mówi się o tym, że może nie zagrać już w tym sezonie, a klub ponoć poszukuje chętnych do jego kupna.

Foto Olimpik/x-news

rud, ps

Zobacz więcej na temat: Premier League wojciech szczęsny

Czytaj także

Premier League: 20 tysięcy funtów grzywny dla Szczęsnego

Ostatnia aktualizacja: 06.01.2015 13:00
Angielskie media donoszą, że Wojciech Szczęsny został ukarany przez Arsenal grzywną w wysokości 20 tysięcy funtów. Polski golkiper po porażce 0:2 z Southampton miał zostać przyłapany na... paleniu pod prysznicem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier League: Wojciech Szczęsny pali kiedy chce

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2015 18:03
Brytyjski dziennik The Guardian opublikował serię memów, których bohaterem jest bramkarz Arsenalu, Wojciech Szczęsny. Tematem przewodnim żartów jest w dalszym ciągu nakrycie reprezentanta Polski na paleniu papierosów pod prysznicem przez trenera Wengera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier League. The Sun: Wojciech Szczęsny idzie pod młotek

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2015 19:40
Arsene Wenger postanowił sprzedać Wojciecha Szczęsnego w letnim okienku transferowym. Według dziennika "The Sun" Wenger podjął już decyzję i jej nie zmieni.
rozwiń zwiń