Po co nam oczyszczanie organizmu?

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2014 15:30
Żeby utrzymać zdrowie w dobrym stanie, w równowadze muszą być: gospodarka wodna, elektrolityczna i równowaga kwasowo-zasadowa.
Po co nam oczyszczanie organizmu?
Foto: Glow Images/East News

Co to są przepływy kwasowo-zasadowe, dlaczego choroby idą w parze z kwasowością organizmu, co najszybciej reaguje na kwasowe jedzenie i jakie są tego konsekwencje?

Więcej rozmów na temat rozwoju osobistego, zdrowia i psychologii znajdziesz na podstronach "Instrukcji obsługi człowieka" i "Dobronocki" >>>

Każdego roku o tej porze przymierzamy się do porządków w ciele, a więc czyścić czy nie czyścić organizm i jak... Oto jest pytanie. Z odpowiedzią pospieszy dr Grażyna Pająk, biolog, dietetyk.

Zapraszam, Grażyna Dobroń.

Na audycję "Dobronocka" zapraszamy w poniedziałek, 24 lutego między północą do godz. 02.00.

Czytaj także

Rukola króluje na talerzu Kowalskiego. Czas zacząć szanować buraka i kartofla!

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2013 12:00
- Za często zmieniamy siebie nie dla nas samych, ale po to, aby inni nas lepiej postrzegali. Polacy mają za mało szacunku dla normalności - mówi Jarosław Uściński, szef kuchni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak radzić sobie ze stratą? Naucz się od kobiety, która przeżyła tsunami

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2014 13:34
Rankiem 26 grudnia 2004 roku Sonali Deraniyagala straciła rodziców, męża i dwóch synków w tsunami, które uderzyło w południowe wybrzeże Sri Lanki. Swoje niewiarygodne cierpienie opisała w książce "Tsunami". - A przeżywała różne fazy, od odrętwienia, przez próby samobójcze, maniakalne chęci zemsty na świecie, aż do próby otumanienia się alkoholem - mówiła w Trójce psycholog dr Joanna Heidtman.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz być lepszym? Zacznij dbać o siebie!

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2014 13:40
- Aby dobrze wykonywać swój zawód, niezależnie od tego czym się trudnimy, warto myśleć na początku o sobie - mówi Jadwiga Kutowa, współzałożycielka działającego w Michałowicach Teatru Naszego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dieta Ornisha - co jeść, żeby skutecznie walczyć z cholesterolem?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2014 11:49
Prof. Dean Ornish to amerykański kardiolog, który opracował 13-tygodniowy program żywieniowy oparty głównie na wegetarianizmie, małej ilości tłuszczu i ćwiczeniach. Efekty stosowania tej diety zaskoczyły nawet lekarzy.
rozwiń zwiń