Bruce Springsteen bohaterem "Mało Obiektywnie"!

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2014 15:20
Dziś wieczorem w Trójce tylko Bruce Springsteen. Jest co świętować: nareszcie ukazała się polska edycja biografii artysty.
Bruce Springsteen
Bruce SpringsteenFoto: mat.prasowe/Sony Music

Na stronie wydawnictwa In Rock czytamy:

Ta porywająca biografia jednego z największych amerykańskich muzyków jest pierwszą od ponad 25 lat, napisaną przy czynnej współpracy ze strony Bruce’a Springsteena! Korzystając z nieograniczonego dostępu do artysty, jego rodziny i współpracujących z nim muzyków - wśród nich znalazł się również Clarence Clemons, udzielający swego ostatniego znaczącego wywiadu - znany i ceniony dziennikarz muzyczny Peter Ames Carlin stworzył zadziwiająco wnikliwy i jednocześnie barwny portret rockowej ikony.

Od ponad 40 lat Bruce Springsteen pełni rolę zwierciadła, w którym przegląda się amerykańskie społeczeństwo i jego duch. W trakcie swej kariery zdobył 20 nagród Grammy, sprzedał ponad 120 milionów płyt, jest dwukrotnym laureatem Złotego Globu, za piosenkę "Streets of Philadelphia” otrzymał też Oscara. Stał się znaczącym głosem w amerykańskiej debacie politycznej i społecznej, czym zainspirował prezydenta Baracka Obamę do wygłoszenia słynnego zdania: ja jestem prezydentem - ale on jest Szefem!.

Autorem wstępu do polskiego wydania książki jest Piotr Kaczkowski!

W audycji "Mało Obiektywnie" moimi gośćmi będą: autor polskiego przekładu Tomasz Szmajter i Paweł Rost z fan-klubu springsteen.pl.

Do usłyszenia w sobotę, 12 kwietnia, tuż po godz. 22.00.

Mariusz Owczarek

Czytaj także

Springsteen z duchami przedziera się przez ciemność

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2014 14:42
- Uhonorowany dwiema nagrodami Grammy, pełen religijnych odniesień utwór "The Rising", był reakcją Springsteena na wydarzenia z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku - opowiada Piotr Metz w cyklu poświęconym twórczości Bossa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Springsteena koncertowe rozmowy z fanami

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2014 09:54
Piosenkę "My Hometown" z albumu "Born in the U.S.A." Boss zaśpiewał na koncertach prawie trzysta razy. Zajmuje w jego występach miejsce szczególne, często towarzyszy rozmowom z publicznością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najbardziej irytujące piosenki świata. Jak ich nie nucić?

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2014 09:04
By wpaść w pułapkę, czasami wystarczy jedna fraza. - Zwłaszcza jeśli zaśpiewana jest przez kogoś w charakterystyczny sposób, że tak to eufemistycznie ujmę - mówi Mariusz Owczarek, który zna sposób, jak uniknąć nucenia nielubianych piosenek, które same pchają się nam do głowy.
rozwiń zwiń