Murale dla Ireny Sendler

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2014 18:09
O niezwykłej akcji upamiętniającej Irenę Sendler, jedną ze Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, opowie w audycji "Do południa" Paula Sawicka.
Murale dla Ireny Sendlerowej, projekt:Tyber
Murale dla Ireny Sendlerowej, projekt:TyberFoto: Fundacja Klamra

Paula Sawicka kiedyś działaczka opozycji, dziś prezes Otwartej Rzeczpospolitej – Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii, przyjaciółka Marka Edelmana, będzie moim gościem po godz. 10.

Porozmawiamy o wspaniałej inicjatywie Fundacji Klamra, w efekcie której powstanie w całej Polsce kilka murali Ireny Sendlerowej, która w czasie II wojnie światowej ocaliła od Holocaustu blisko 2500 dzieci.

Poza tym, przedświątecznie, porozmawiamy także o  tolerancji, szacunku dla drugiego człowieka i otwartości.

Zapraszam,

Katarzyna Pruchnicka

Audycja "Do południa" w czwartek, 17 kwietnia, od godz. 9 do 12.

Czytaj także

Słowo "Żegota" oznaczało życie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2019 06:00
Kiedy w 1942 roku zaczęły się masowe wysiedlenia Żydów i stało się jasne, że wszyscy mieszkańcy getta są skazani na zagładę, wyłoniły się nowe zadania – wyprowadzić jak najwięcej Żydów, a przede wszystkim dzieci żydowskich poza mury getta – mówiła Irena Sendlerowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irena Sendlerowa: czyniłam ludzką powinność

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2020 08:15
- Tego, że trzeba pomagać potrzebującym nauczyłam się w domu rodzinnym. Dlatego nie jestem żadną bohaterką – mówiła Irena Sendlerowa, Sprawiedliwa Wśród Narodów Świata, w Polskim Radiu w 2005 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niezwykły Izraelczyk - jego celem jest pomoc Palestyńczykom

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2013 21:44
Daniel Aleksandrowicz ma prawie 70 lat i polskie korzenie. Jako wolontariusz pomaga najbiedniejszym Palestyńczykom z okolic Hebronu. Zainspirowała go Irena Sendlerowa.
rozwiń zwiń