Czy spełniły się marzenia Nelsona Mandeli?

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2014 10:50
- Jestem przywiązany do idei państwa opartego na idei demokracji i wolności, społeczeństwa w którym wszyscy żyją zgodnie i mają równe szanse. To ideał, którego chcę dożyć - mówił zmarły w grudniu Nelson Mandela.
Nelson Mandela
Nelson Mandela Foto: South Africa The Good News/Wikipedia/CC

Czy spełniły sie jego marzenia? Porozmawiamy o tym z Maciejem Konarskim w dniu wyborów w Republice Południowej Afryki.

Więcej komentarzy do bieżącej sytuacji na świecie znajdziesz na podstronach audycji "Raport o stanie świata" oraz "Trzy strony świata".

Zapraszam do słuchania audycji ""Trzy strony świata" w środę, 7 maja między 16.45 a 17.00,

Ernest Zozuń.

Czytaj także

Zmarł Nelson Mandela. Jagielski wspomina: byłem go bardzo ciekaw...

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 00:03
Legendarny lider Afrykańskiego Kongresu Narodowego i laureat Pokojowej Nagrody Nobla zmarł w wieku 95 lat. Autor książki "Trębacz z Tembisy. Droga do Mandeli” Wojciech Jagielski opowiadał w Trójce, że o pierwszym czarnoskórym prezydencie RPA usłyszał przy okazji wydarzeń... sportowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nelson Mandela: architekt demontażu apartheidu

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 11:30
Wczoraj zmarł charyzmatyczny południowoafrykański przywódca. - Był twórcą idei tęczowego narodu: pięknego założenia i przekonania, że społeczeństwo powinno być egalitarne, demokratyczne, pozbawione podziałów rasowych - mówił w "3 stronach świata" Błażej Popławski z portalu Kultura Liberalna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pożegnanie Mandeli. "Będziemy pamiętać Cię jako człowieka uczciwości”

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2013 12:20
Nelson Mandela został pochowany na cmentarzu w Qunu. W oficjalnych uroczystościach w rodzinnej wsi byłego prezydenta RPA wzięło udział ponad 4 tysiące osób. W samym obrzędzie pochówku uczestniczyła jedynie najbliższa rodzina Mandeli, jego przyjaciele, politycy oraz wojsko.
rozwiń zwiń