X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pożegnanie Barbary Podmiotko

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2014 15:00
Dziennikarka Trójki, która od wielu lat przybliżała słuchaczom muzykę francuską, zmarła po długiej chorobie. Nabożeństwo żałobne odbyło się 30 października 2014 roku w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Warszawie.
Audio
  • Nie żyje Barbara Podmiotko (Serwis informacyjny/ Trójka)
  • Agnieszka Szydłowska i Paweł Sztompke wspominają Barbarę Podmiotko (Radiowy Dom Kultury/ Trójka)
  • Piotr Stelmach wspomina Barbarę Podmiotko (Myśliwiecka 3/5/7/ Trójka)
  • Krystyna Czubówna o Barbarze Podmiotko (Pod dachami Paryża/ Trójka)
Ambasador Francji w Polsce  Pierre Buhler w październiki 2012 roku wręczył wysokie francuskie odznaczenia czterem osobowościom polskiego życia publicznego. Wśród nich była odznaczona insygniami kawalera Sztuki i Literatury - Barbara Podmiotko
Ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler w październiki 2012 roku wręczył wysokie francuskie odznaczenia czterem osobowościom polskiego życia publicznego. Wśród nich była odznaczona insygniami kawalera Sztuki i Literatury - Barbara PodmiotkoFoto: PAP/Rafał Guz

Barbara Podmiotko, z Trójką związana od 1977 roku, była autorką wielu programów poświęconych muzyce francuskiej. Od 1983 roku, z kilkuletnią przerwą, prowadziła znaną audycję "Pod dachami Paryża".

"Pod dachami Paryża" - słuchaj na moje.polskieradio.pl >>>

Krystyna Czubówna - która przy tej audycji od lat współpracowała z Barbarą Podmiotko - wspomina, że zawsze była ona profesjonalistką. - Za każdym razem przygotowana, do samego końca odpowiedzialna. Najważniejsze było to, że audycja musi być gotowa do emisji. Jeszcze przedwczoraj jej syn przywiózł mi płyty do kolejnej audycji, której ona już nie usłyszy... Do tego była niebywale skromnym człowiekiem, tacy się już dziś nie zdarzają - powiedziała Krystyna Czubówna.

Wieloletni współpracownik Barbary Podmiotko Paweł Sztompke wspominał, że miała ona wspaniały gust muzyczny. - Umiała przekazać to, co najważniejsze w muzyce i to, co interesowało słuchaczy, ale i dziennikarzy. Pamiętam ją jako osobę niezwykle życzliwą dla wszystkich, szanującą słuchaczy i szanującą pracę. Będzie nam bardzo brakowało jej podejścia do ludzi, ale i jej gustu muzycznego  - mówił dziennikarz Polskiego Radia.

Barbara Podmiotko w 2012 roku została uhonorowana najważniejszym francuskim, cywilnym  odznaczeniem dla obcokrajowców  - Orderem Sztuki i Literatury. Zasiadała m.in. w jury Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lubinie i Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Nabożeństwo żałobne odbyło się 30 października 2014 roku o godzinie 12.30 w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Warszawie przy ul. Domaniewskiej 20, po czym nastąpiło odprowadzenie do grobu rodzinnego na cmentarzu parafialnym we Włochach.

(ei/kd/mk)

Zobacz więcej na temat: Barbara Podmiotko Trójka