X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"My z pałacu"

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2014 12:34
We Włostowie niedaleko Opatowa, pośrodku wsi stoi zrujnowany pałac. Przed wojną była to siedziba rodu Karskich i jeden z najbardziej rozwiniętych technologicznie majątków w kraju.
Fragment okładki książki My z pałacu
Fragment okładki książki "My z pałacu" Foto: Bellona/ mat. prom.

/

Wojna go prawie oszczędziła, natomiast do obecnego stanu doprowadzili go późniejsi lokatorzy i motywowana ideologicznie niechęć do byłych właścicieli. Choć - o czym dobrze pamiętać - reformę rolną zapowiadały również wszystkie ugrupowania polityczne, skupione wokół rządu londyńskiego, nie tylko komuniści, którzy ją brutalnie przeprowadzili. Czy był możliwy inny scenariusz?

 

O rodzie Karskich i o Włostowie powstała książka pt. "My z pałacu". Autor, Andrzej Nowak-Arczewski opowiada tę historię z wielu stron, oddając głos spadkobiercy rodu, Juliuszowi Karskiemu, ale i mieszkańcom Włostowa, którzy jako dzieci mogli co najwyżej popatrzeć na pałac przez ogrodzenie. O ziemiaństwie, komunistycznej walce z nim i dzisiejszej sytuacji tego środowiska będę rozmawiać z Andrzejem Nowakiem-Arczewskim oraz Juliuszem Karskim. Zapraszam - Jerzy Sosnowski.

Prowadzi: Jerzy Sosnowski
Goście: Andrzej Nowak-Arczewski, Juliusz Karski
Tytuł audycji: Klub Trójki
Data emisji: 6.11.2014
Godzina emisji: 21.05

Zobacz więcej na temat: Jerzy Sosnowski

Czytaj także

Zbigniew Herbert kluczem do zrozumienia historii Polski

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2014 03:04
- Dla mnie Zbigniew Herbert jest niewątpliwie najważniejszym polskim poetą. Zresztą nie tylko dla mnie, ale również dla wielu cudzoziemców. Był wielkim poetą, a postawa Pana Cogito była heroiczna i ironiczna - mówi Timothy Garton Ash, brytyjski historyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dominacja czy dyktatura języka angielskiego?

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 03:32
O angielskim mówi się, że to "współczesna łacina". Stał się on w Europie i na świecie językiem nauki, co ma szereg zalet, ale również wad.
rozwiń zwiń