Wyjątkowa nagroda dla portalu PolskieRadio.pl

Ostatnia aktualizacja: 10.11.2014 13:00
Portal PolskieRadio.pl został nagrodzony w konkursie "Strażnik Pamięci" za prowadzenie internetowych serwisów poświęconych wybitnym postaciom i przełomowym wydarzeniom z najnowszej historii. Konkurs zorganizował tygodnik "Do Rzeczy".
Audio
Od lewej: Bożena Sarnowska i Martyna Konopka, odpowiedzialne za serwisy historyczne portalu PolskieRadio.pl, i Andrzej Mietkowski, redaktor naczelny portalu
Od lewej: Bożena Sarnowska i Martyna Konopka, odpowiedzialne za serwisy historyczne portalu PolskieRadio.pl, i Andrzej Mietkowski, redaktor naczelny portaluFoto: Bartosz Wojciechowski/PR

Radości z otrzymania nagrody nie ukrywał redaktor naczelny portalu Andrzej Mietkowski. - To jest takie docenienie ważności tego, co robimy, czym się pasjonujemy i czym się wyróżniamy. Serwisów historycznych stworzyliśmy dziesiątki. One tworzą taką swoistą opowieść w dźwięku o najważniejszych, przełomowych wydarzeniach historii najnowszej, o wielkich postaciach, wielkich Polakach - powiedział.

Piotr Gursztyn, publicysta tygodnika "Do Rzeczy", zauważył, że "portale historyczne Polskiego Radia to jest ocean, w którym można płynąć całymi godzinami". - Przygotujcie się na długie godziny, jeśli otworzycie ten portal. To jest po prostu prawdziwa encyklopedia historii współczesnej i nie tylko - powiedział publicysta.

Zdjęcia,
Zdjęcia, wywiady, wspomnienia i skany materiałów źródłowych to doskonały materiał dydaktyczny

Historia - polskieradio.pl >>>

W kapitule nagrody tygodnika "Do Rzeczy" zasiadają m.in. redaktor naczelny Paweł Lisicki, jego zastępca Piotr Gabryel, publicyści tygodnika, dyrektor Muzeum Historii Polski Robert Kostro, prezes IPN Łukasz Kamiński, dyrektor Narodowego Centrum Kultury Krzysztof Dudek, prezes Fundacji PZU Bogdan Benczak oraz przedstawiciel Polsatu i Polkomtela Krzysztof Turkowski.

(polskieradio.pl, iwo/kul)