Trójka i wielcy mistrzowie na Dworcu Centralnym

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2014 17:06
24 listopada to dzień otwarcia wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". O jej powstawaniu opowiadamy na antenie.
Audio
  • Dziennikarze Trójki zdradzają kulisy pracy nad kalendarzem i zapraszają na wystawę (Zapraszamy do Trójki - ranek)
Trójka w obrazach wielkich mistrzów to kalendarz na rok 20152016, którego tematem są wielkie dzieła znakomitych malarzy
"Trójka w obrazach wielkich mistrzów" to kalendarz na rok 2015/2016, którego tematem są wielkie dzieła znakomitych malarzyFoto: materiały promocyjne

Wszystkich, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu na Dworcu Centralnym w Warszawie, zapraszamy do wysłuchania specjalnej relacji o godz. 11.35 i 16.20.

Dzięki naszym reporterom dowiemy się, jak wyglądało odsłonięcie fotografii znajdujących się w wyjątkowym, "malarskim" kalendarzu Programu 3. Posłuchamy, co działo się podczas uroczystości i jak w hali głównej dworca prezentuje się 16 zdjęć 99 dziennikarzy Trójki.

Dzięki specjalnej reporterskiej relacji będziemy uczestniczyć w otwarciu wystawy wspólnie z dyrektor Programu 3 Magdą Jethon, kuratorem wystawy Arturem Andrusem oraz Markiem Niedźwieckim, Piotrem Stelmachem i Jarosławem Batorem - członkiem zarządu PKP S.A. Razem z nami będą tam także bohaterowie kalendarza, którzy wzięli udział w tej nietypowej sesji fotograficznej - Katarzyna Borowiecka, Ryszard Jaźwiński, Robert Kantereit,  Marcin Łukawski, Radosław Mróz, Michał Nogaś, Jurek Owsiak, Hirek Wrona i inni.

Zdjęcie
Zdjęcie inspirowane obrazem "Wolność wiodąca lud na barykady", którego autorem jest Eugène Delacroix (fot. mat. prom.)

<<<Kup kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów">>>

 

Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" dostępny jest w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.

Zdjęcie
Zdjęcie inspirowane obrazem "Szarlatan" Hieronima Boscha (fot: mat. prom.)

Przypomnijmy - "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" to 16 unikatowych obrazów wykonanych przez 14 fotografów, którym pozowało aż 99 dziennikarzy Programu 3. Tematem kalendarza są wielkie dzieła znakomitych malarzy, między innymi "Szarlatan" Hieronima Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Fridy Kahlo.

Jak wyglądała praca na planie zdjęciowym? Posłuchaj wspomnień bohaterów kalendarza>>>

Projekt powstał dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

Lidia Popiel wspomina pracę nad tworzeniem kalendarza Trójki>>>

Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" będzie można oglądać na dworcach czterech polskich miast – Warszawy, Gdyni, Wrocławia i Krakowa. W każdym z miast wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" będzie można oglądać przez 2 tygodnie.

Zapraszamy do wysłuchania dołączonego do tekstu materiału zapowiadającego, który przygotowała Gabriela Darmetko, a także relacji z otwarcia wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" w poniedziałek (24 listopada) około godz. 16.20.

Czytaj także

Wyjątkowy kalendarz: Trójka w obrazach wielkich mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 17:19
Podający cegłę Piotr Baron, Wojciech Mann podczas lekcji anatomii, Marcin Kydryński w "Śniadaniu na trawie", strajkujący Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki jako pan Arnolfini, grający w karty Jan Chojnacki, Artur Andrus jako szarlatan oraz wielu innych dziennikarzy Trójki w nietypowych rolach. Za nami premiera niezwykłego kalendarza Programu 3 Polskiego Radia "Trójka w obrazach wielkich mistrzów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

3 metry tiulu, szkolenie Wojciecha Manna i sesja... Jest już nowy kalendarz Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 09:00
Jedni na półnago, drudzy w pomarańczowych kalesonach... Przekonanie niektórych Trójkowych dziennikarzy do wcielenia się w nietypowe role podczas sesji zdjęciowych było nie lada wyzwaniem. Ostatecznie wszystko się udało i nasz kalendarz możemy już oddać w Państwa ręce!
rozwiń zwiń