Maria Peszek czyta "Szum" Magdaleny Tulli

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2014 16:00
Przedstawiamy 10-odcinkowy "serial" złożony z fragmentów powieści Magdaleny Tulli, laureatki Nagrody Kościelskich za "Sny i kamienie".
Maria Peszek w studiu Trójki
Maria Peszek w studiu TrójkiFoto: D. Kawka

"Szum" - podobnie jak poprzedzający go tom opowiadań "Włoskie szpilki" - ma charakter autobiograficzny. Ojciec bohaterki - Włoch, wojenna historia rodzinna i "on" - kuzyn. Wszyscy są pozbawieni imion, co może utrudniać odbiór "głośnej" lektury. Jest jeszcze lis z bajki - w roli swoistego przewodnika czy "osobistego trenera". Jest wojenna trauma i trudne relacje rodzinne. W finale jest "sąd", czyli rodzaj seansu terapeutycznego.

Maria
Maria Peszek i Baszka Marcinik, fot. K. Goleniewska/PR

Do wysłuchania kolejnego fragmentu powieści w poniedziałek (1.12) o godz 11.50 zapraszają Barbara Marcinik, Renata Szewczak i Wojciech Dorosz.

 

Czytaj także

Mumio czyta w Trójce "Kino krótkich filmów"

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 16:20
Od 15 września w Programie Trzecim Polskiego Radia będzie można usłyszeć fragmenty powieści "Kino krótkich filmów" Marka Stokowskiego. - Świetnie bawiliśmy się w studiu i mamy nadzieję, że sprawimy słuchaczom sporo frajdy - mówią członkowie Mumio, którzy przeczytają w Trójce nowe dzieło autora "Samo-lotów" i "Stroiciela lasu".
rozwiń zwiń