Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Gdynia Główna

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2014 11:21
- Jestem w szoku, trudno poznać! - mówią zaskoczeni mieszkańcy Gdyni, którzy zobaczyli już wystawę fotografii z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3.
Audio
  • "Jestem w szoku, trudno poznać!", czyli relacja z otwarcia wystawy w Gdyni (Serwis informacyjny Trójki)
  • Relacja Gabrieli Darmetko z Dworca Głównego w Gdyni (Znaki zapytania/Trójka)
  • Dyrektor Magda Jethon i redaktor Michał Olszański otwierają wystawę w Gdyni (Serwis informacyjny Trójki)
Otwarcie wystawy Trójka w obrazach wielkich mistrzów w Gdyni
Otwarcie wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" w GdyniFoto: K. Goleniewska/PR

W niedzielne południe wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzyli wspólnie Program 3 Polskiego Radia i Polskie Koleje Państwowe S.A. Zdjęcia można oglądać w hali dworca Gdynia Główna przez najbliższe dwa tygodnie. To już drugi dworzec - po Warszawie Centralnej - na którym Trójka prezentuje wystawę fotografii, które złożyły się na wyjątkowy kalendarz.

Na dworcu Gdynia Główna prezentujemy 16 zdjęć, na których 99 dziennikarzy zostało przedstawionych w obiektywie 14 fotografów z Warszawskiej Szkoły Filmowej. Wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" otworzyli wspólnie: dyrektor Programu 3 Magda Jethon, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, dyrektor regionalny PKP S.A. Krzysztof Piekarski oraz dziennikarze Trójki - Michał Olszański i Marek Niedźwiecki. Słuchacze i podróżni, którzy odwiedzili w niedzielne południe gdyński dworzec, mieli doskonałą okazję do zdobycia autografów od swoich ulubionych redaktorów i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.

Dziennikarze
Dziennikarze Trójki w nowej wersji obrazu "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta

Przypomnijmy: "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" to 16 unikatowych obrazów wykonanych przez 14 fotografów, którym pozowało aż 99 dziennikarzy Programu 3. Tematem kalendarza na rok 2015/2016, który obejmuje niestandardowo 16 miesięcy, kończąc się tym samym w kwietniu 2016 roku, kiedy Trójka obchodzi swoje urodziny, są wielkie dzieła znakomitych malarzy, między innymi "Szarlatan" Boscha, "Wiosna" Botticellego, "Lekcja anatomii doktora Tulpa" Rembrandta czy "Dwie Fridy" Kahlo. Projekt powstał dzięki współpracy Trójki ze studentami i absolwentami Warszawskiej Szkoły Filmowej, którzy pod kierunkiem Lidii Popiel sfotografowali dziennikarzy Programu 3 w scenografiach odtwarzających dzieła wielkich mistrzów malarstwa.

- Trójka poprzez ten kalendarz i fotografie, które powstały na podstawie wielkich obrazów, chce przybliżyć i przypomnieć największych malarzy. Dlatego zapraszamy na wystawy naszych zdjęć w czterech miastach Polski. Równie nieprzypadkowo wybraliśmy lokalizacje wystaw. Są nimi główne dworce kolejowe w Warszawie, Gdyni, Wrocławiu i Krakowie, czyli miejsca, które każdego dnia odwiedza tysiące ludzi - mówi Magda Jethon, dyrektor Programu 3 Polskiego Radia.

Z Gdynią, która gościć będzie wystawę "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" od 7 do 21 grudnia, Program 3 związany jest w szczególny sposób - Trójka jest stałym partnerem medialnym prestiżowego festiwalu Open'er, który odbywa się na początku lipca na lotnisku Gdynia-Kosakowo.

Wszystkich tych, którzy nie mogli spotkać się z ekipą z Myśliwieckiej 3/5/7 na dworcu Gdynia Główna, zapraszamy do odsłuchania relacji na naszej stronie.

Od 10 grudnia br. wystawa gościć będzie na dworcu Wrocław Główny, a w styczniu 2015 roku odwiedzi Kraków. A oto jak wyglądało otwrcie wystawy w Warszawie:

Kalendarz "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" dostępny jest w sklepiku "Walendziku" przy Myśliwieckiej 3/5/7, w internetowym sklepie Polskiego Radia sklep.polskieradio.pl oraz w Księgarniach Świat Książki na terenie całego kraju.

Czytaj także

Wyjątkowy kalendarz: Trójka w obrazach wielkich mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 17:19
Podający cegłę Piotr Baron, Wojciech Mann podczas lekcji anatomii, Marcin Kydryński w "Śniadaniu na trawie", strajkujący Jurek Owsiak, Marek Niedźwiecki jako pan Arnolfini, grający w karty Jan Chojnacki, Artur Andrus jako szarlatan oraz wielu innych dziennikarzy Trójki w nietypowych rolach. Za nami premiera niezwykłego kalendarza Programu 3 Polskiego Radia "Trójka w obrazach wielkich mistrzów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

3 metry tiulu, szkolenie Wojciecha Manna i sesja... Jest już nowy kalendarz Trójki!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 09:00
Jedni na półnago, drudzy w pomarańczowych kalesonach... Przekonanie niektórych Trójkowych dziennikarzy do wcielenia się w nietypowe role podczas sesji zdjęciowych było nie lada wyzwaniem. Ostatecznie wszystko się udało i nasz kalendarz możemy już oddać w Państwa ręce!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lidia Popiel wspomina pracę nad tworzeniem kalendarza Trójki

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2014 11:30
- Jestem bardzo zadowolona, efekt przeszedł moje oczekiwania - mówi o kalendarzu "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" Lidia Popiel, pod kierunkiem której powstawały sesje zdjęciowe do publikacji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wystawa "Trójka w obrazach wielkich mistrzów" na dworcu Warszawa Centralna

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 14:06
Program 3 Polskiego Radia oraz Polskie Koleje Państwowe S.A. zapraszają na otwarcie wystawy "Trójka w obrazach wielkich mistrzów". Odsłonięcie fotografii z niezwykłego, "malarskiego" kalendarza Programu 3 odbędzie się w poniedziałek, 24 listopada o godz. 12.00 w hali głównej dworca Warszawa Centralna.
rozwiń zwiń