Książka na święta. Nocne rozmowy o ostatniej miłości

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 17:07
"Ostatnia miłość Edith Piaf" to książka o uczuciu, jakie zrodziło się między artystką a Theo Lamboukasem, jej o 20 lat młodszym mężem.
Audio
Na półki księgarń trafiła książka Christie Laume pt. Ostatnia miłość Edith Piaf
Na półki księgarń trafiła książka Christie Laume pt. "Ostatnia miłość Edith Piaf"Foto: PAP/picture alliance

foto:
foto: materiały promocyjne

Autorką książki jest Christie Laume, siostra Theo. W "Ostatniej miłości Edith Piaf" opisuje ona liczne spotkania i rozmowy z wybitną pieśniarką. Zdradza też, że Piaf balansująca na granicy życia i śmieci, oddana swej pracy i artystycznie spełniona czuje się samotna.

- Często się tak zdarza, że osoby które, są otoczone ogromną liczbą ludzi, tak naprawdę są samotne, nie mają przyjaciół i nie mają komu się zwierzyć. Dlatego obecność Christie jest dla Edith Piaf niezwykle cenna - mówi tłumaczka książki Larysa Michalska-Guidon.

Michał Nogaś zauważa, że "tej książki nie byłoby, gdyby nie wielka sympatia Edith do Christie", a jego rozmówczyni dodaje, że książka jest zapisem nocnych rozmów dwóch kobiet - rozmów o życiu, uczuciach i mężczyznach.

***

Prowadził: Michał Nogaś
Data emisji: 4.12.2014
Godzina emisji: 14:50

(materiały promocyjne/iwo)

Czytaj także

"Kroniki" Boba Dylana. Historia osobista jak jego piosenki

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 14:37
Właśnie trafia do księgarń pierwszy tom kronik pisanych przez Boba Dylana. Jest to opowieść o tym, w jaki sposób artysta stał się głosem pokolenia, jednym z najważniejszych muzyków, autorów tekstów i pieśniarzy naszych czasów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwszy wywiad-rzeka z Krzysztofem Kowalewskim

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2014 16:00
- To rozmowa z wybitnym aktorem, od lat związanym z Trójką. To on z wdziękiem, olbrzymim wyczuciem i zaangażowaniem wcielił się w postać nie do końca rozgarniętego, niedobrze wychowanego, niekulturalnego mężczyzny,czyli Pana Sułka - tak Michał Nogaś mówi o Krzysztofie Kowalewskim, bohaterze książki "Taka zabawna historia".
rozwiń zwiń