L.U.C i Smolik, Wisława Szymborska, Faith No More, Ennio Morricone, Martin Scorsese i Ben Collins znany jako Stig - to bohaterowie trzeciej licytacji Święta bez granic 2015

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 15:09
Zapraszamy do licytowania niezwykłych pamiątek już w piątek (18.12) w popołudniowej audycji "Zapraszamy do Trójki" (godz. 16-19). Poprowadzi ją Kuba Strzyczkowski.
Po raz trzeci w tym roku w Trójce wylicytować można przedmioty podarowane przez wyjątkowe osoby
Po raz trzeci w tym roku w Trójce wylicytować można przedmioty podarowane przez wyjątkowe osobyFoto: A. Sobieraj/mat.pras./A. Głuszko / B. Maz

Tym razem do zdobycia są niezwykłe pamiątki związane ze światem muzyki, filmu, literatury i sportu. To dary, o których wyjątkowości decydują wielkie nazwiska i dorobek artystyczny:

Poniżej prezentujemy zdjęcia i opisy wszystkich przedmiotów przeznaczonych na aukcję 18 grudnia 2015 r.

  • Specjalny premierowy utwór L.U.C-a i Smolika z orkiestrą REBEL BABEL Jana Feat.’a

Takiego singla jeszcze w Polsce nie było! Artyści postanowili przekazać piosenkę na naszą aukcję charytatywną, niosącą pomoc niepełnosprawnym dzieciom (utwór został napisany specjalnie z myślą o licytacji!).

(fot: materiały promocyjne A. Głuszko B. Maz) (fot: materiały promocyjne A. Głuszko B. Maz)

 

L.U.C, Smolik i orkiestra REBEL BABEL Jana Feat.'a stworzyli utwór dla jednej osoby. Dla kogo? To okaże się w najbliższy piątek (18 grudnia).

Czytaj dalej
okladka_lsrbj4.jpg
Wyjątkowa piosenka na świątecznej aukcji

Zwycięzca licytacji otrzyma licencję na ten utwór i będzie mógł zdecydować, czy chce się podzielić nim ze światem, czy też na zawsze zostanie on wyłącznie w jego prywatnej kolekcji (bez publicznej prezentacji).

To nie wszystko. Tytuł singla zostanie opatrzony imieniem Zwycięzcy aukcji. Oprawę graficzną stworzy - także charytatywnie - znakomity polski ilustrator Michał Dziekan.

Nagranie singla odbyło się w minionym tygodniu w Trójkowym studiu im. Agnieszki Osieckiej.
I jeszcze ważna informacja dla chętnych do wzięcia udziału w licytacji: licencja na piosenkę wyklucza użycie jej w celach komercyjnych i reklamowych, politycznych oraz religijnych.

 

 

  • Zestaw noblistki czyli wiersz "Cień" z autografem Wisławy Szymborskiej oraz zbiór jej felietonów i kalendarz z kolażami noblistki – z limitowanego numerowanego wydania

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Najciekawszy przedmiot z tego zestawu to wydruk komputerowy wiersza Wisławy Szymborskiej pt. "Cień", opatrzony autografem noblistki. Efektowna oprawa (szkło z przodu i z tyłu) pozwala upewnić się, że to nie kserokopia, tylko autentyczny podpis (cienkopis przebija na drugą stronę kartki).

– Ramkę z wierszem można powiesić na ścianie na dwa sposoby: albo awersem albo rewersem, w zależności od nastroju – wyjaśnia prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej Michał Rusinek, dzięki któremu te dary związane z wybitną poetką trafiły na Trójkową licytację.

Wyjątkowa jest także druga pozycja w zestawie, czyli kalendarz na rok 2016 z reprodukcjami kolaży Wisławy Szymborskiej. Jedno z dzieł widać na okładce – ten kolaż zrobiła dla Umberto Eco z okazji jego urodzin. Kalendarza z tej serii nie da się kupić, został wydany tylko w 200 egzemplarzach. Licytowany ma numer 166.

Oprócz wiersza "Cień" i limitowanego kalendarza w zestawie jest pokaźnej grubości książka (848 strony) zatytułowana "Wszystkie lektury nadobowiązkowe". To zbiór wszystkich felietonów autorstwa Wisławy Szymborskiej, zawierająca jej teksty o książkach, pisane i publikowane przez kilkadziesiąt lat. Większość z nich ukazała się tylko w prasie i nie była wznawiana w formie książkowej.

 

  • Zestaw od zespołu Faith No More: (z ostatniej chwili!) naciąg na bęben z perkusji Mike'a Bordina, z podpisami wszystkich członków zespołu, winylowy album "Sol Invictus" - także z autografami muzyków, a także płyty cd

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)
Zestaw od zespołu Faith No More powiększył się o jeszcze jeden element! To naciąg na bęben z perkusji Mike'a Bordina, z podpisami wszystkich członków zespołu. Średnica ok. 39 centymetrów. Rzecz unikatowa!  
(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Album "Sol Invictus" ukazał się w maju tego roku i był pierwszym studyjnym wydawnictwem zespołu z Kalifornii od 18 lat! Zebrał pozytywne recenzje krytyków, a fani znów mogli cieszyć się premierowymi nagraniami swoich idoli, w których nie zabrakło ani charakterystycznego dla grupy łączenia gatunków ani wokalnych popisów Mike’a Pattona. Charyzmatyczny wokalista wraz z kolegami odbyli trasę koncertową "Sol Invictus Tour", odwiedzając między innymi Kraków.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Podczas licytacji w Trójce mają Państwo szansę zdobyć naciąg na bęben z autografami muzyków oraz winylową płytę "Sol Invictus" - także podpisaną przez wszystkich członków zespołu! Dodatkiem do niej jest zestaw płyt CD: "Introduce Yourself", "Live At The Brixton Academy", "King For A Day Fool For A Lifetime", zbiór płyt z serii Original Album Series, "The Very Best Definitive Ultimate Greatest Hits Collection" oraz dwupłytowe wydanie słynnego albumu "Angel Dust" z dodatkowymi utworami, także w wersjach koncertowych.

 

  • Zestaw 4 płyt cd z muzyką filmową Ennio Morricone z dedykacją kompozytora oraz 2 bilety na koncert Ennio Morricone (23 lutego 2016 we Wrocławiu)

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Ennio Morricone jest jednym z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej w historii kina. I jednym z najbardziej pracowitych artystów w tej dziedzinie – skomponował muzykę do ponad 500 filmów i innych produkcji.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Ale nie tylko ze względu na tę imponującą liczbę warto sięgnąć po nagrania włoskiego twórcy. W 2007 roku otrzymał Oscara za całokształt twórczości , jest też laureatem dwóch Złotych Globów (za film "Misja" oraz "1900: Człowiek legenda") oraz wielu innych nagród.

W Trójce będą mogli Państwo wylicytować imponująco wydany album "Ennio Morricone" (132 strony, 300 zdjęć, 4 CD) oraz dwa bilety na przyszłoroczny koncert artysty we Wrocławiu. Na czterech płytach znalazły się kompozycje z tak słynnych filmów jak "Dobry, Zły i Brzydki", "Nietykalni" czy "Dawno Temu w Ameryce". Egzemplarz jest wyjątkowy, bowiem został opatrzony dedykacją i autografem samego Ennio Morricone.

 

  • Zestaw filmów Blu-ray z cyklu "Martin Scorsese prezentuje: Arcydzieła polskiego kina" z autografami twórców

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Znakomity amerykański reżyser Martin Scorsese jest znawcą i fanem polskiego kina. Od 2014 roku firmuje swoim nazwiskiem przegląd klasycznych polskich filmów rekomendowanych przez niego osobiście. Do tej pory pokazy odbyły się w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii oraz w Chinach.

(fot. A. Sobieraj) (fot. mat. prom.)

Teraz nagłówek "Martin Scorsese Presents: Masterpieces of Polish Cinema" trafił na pierwszy zestaw (kolejne w przygotowaniu) wybranych dzieł naszej kinematografii. W efektownym pudełku znalazło się osiem filmów z najwyższej półki: "Ziemia obiecana" i "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy, "Constans" i "Barwy ochronne" Krzysztofa Zanussiego, "Faraon" Jerzego Kawalerowicza, "Salto" Tadeusza Konwickiego, "Sanatorium pod Klepsydrą" Wojciecha Jerzego Hasa oraz "Aktorzy prowincjonalni" Agnieszki Holland.

Filmy są odnowione cyfrowo, w najwyższej dostępnej jakości i po raz pierwszy wydane w formie kolekcji płyt Blu-ray. A Martin Scorsese brał aktywny udział w tworzeniu tego wydawnictwa. Nie tylko wybierał tytuły, ale i osobiście akceptował unikatowy design.

Na prezentowanym w Trójce egzemplarzu znajdą Państwo podpisy twórców tych dzieł: reżyserów – Andrzeja Wajdy i Krzysztofa Zanussiego oraz autorów zdjęć - Sławomira Idziaka, Jacka Petryckiego, Witolda Sobocińskiego, Jerzego Wójcika i Wiesława Zdorta.

 

  • Biały kask z autografem oraz książka od Bena Collinsa znanego jako Stig oraz książka Jeremy'ego Clarksona pt. "Co może pójść nie tak?" z autografem autora

(fot. T. Gorazdowski) (fot. T. Gorazdowski)

Ben Collins to brytyjski kierowca wyścigowy, który startował między innymi w zawodach Formuły 3 czy 24-godzinnym wyścigu Le Mans. Popularność zyskał dzięki telewizyjnemu programowi Top Gear, w którym przez 8 lat występował jako Stig, mistrz kierownicy o nieustalonej tożsamości.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Kim jest Stig? - zastanawiali się fani motoryzacji na całym świecie. Tajemnicę udało się utrzymać do czasu, aż Ben Collins ujawnił, że to on jeździł przez 8 lat w białym kombinezonie i zawsze w białym kasku.

(fot. A. Sobieraj) (fot. A. Sobieraj)

Jako kierowca samochodów brał udział w scenach pościgów i ujęciach kaskaderskich w filmach o Spidermanie, Batmanie czy ostatnio o Jamesie Bondzie (w "Spectre" zastępował za kierownicą samego agenta 007).

Na Trójkową licytację Ben Collins ofiarował nam biały kask, z autografem i mottem, którym się kieruje. Dla fanów nie lada gratka!

Przed przystąpieniem do licytacji prosimy zapoznać się z REGULAMINEM (pdf)»

Czytaj także

Sukienka ZAZ najcenniejsza podczas Trójkowej licytacji!

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2015 19:37
Absolutnym hitem pierwszej tegorocznej aukcji okazała się koncertowa sukienka oraz płyta "Paris, Encore!" z autografem. Pan Robert wylicytował zestaw za 36 333 zł. Podczas pierwszej Trójkowej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic" w sumie udało się zebrać 175 966 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zestaw od Olgi Tokarczuk przebojem drugiej świątecznej licytacji w Trójce

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2015 18:55
Cały dochód z licytacji przeznaczony będzie na charytatywną akcję Święta bez granic 2015, w ramach której wspieramy podopiecznych Fundacji KOOCHAM. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w naszej aukcji. Zebraliśmy ponad 100 tys. zł! Dodatkowo, w ramach charytatywnych sms-ów, słuchacze przekazali ponad 60 tys. złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smolik i L.U.C nagrali, Ty możesz być właścicielem! Wyjątkowa okazja w ramach akcji "Święta bez granic"

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 09:14
Takiego singla jeszcze w Polsce nie było – L.U.C, Smolik i międzynarodowa orkiestra Rebel Babel nagrali utwór, który w piątek 18 grudnia wystawią na licytację w Trójce w ramach akcji "Święta bez granic 2015".
rozwiń zwiń