Kolorowe życie gwiazd estrad PRL

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2016 12:53
Mirska, Koterbska, Bielska, Zylska, Rolska, Jakubczak, Rek, Rawik. Jak wyglądały ich świetlane kariery? Jak potoczyło się ich życie i co robią dziś?
Maria Koterbska była szczególnie popularna w latach 50. i 60. XX wieku. Jej największe przeboje to m.in.: Augustowskie noce, Karuzela, Parasolki, Serduszko puka w rytmie cza cza, czy Do grającej szafy grosik wrzuć
Maria Koterbska była szczególnie popularna w latach 50. i 60. XX wieku. Jej największe przeboje to m.in.: "Augustowskie noce", "Karuzela", "Parasolki", "Serduszko puka w rytmie cza cza", czy "Do grającej szafy grosik wrzuć”Foto: audiovis.nac.gov.pl

Emilia Padoł opublikowała książkę "Piosenkarki PRL-u". Autorka z pasją opowiada w niej o wielkich gwiazdach estrady sprzed lat. Jej bohaterkami są Regina Bielska, Ludmiła Jakubczak, Maria Koterbska, Marta Mirska, Joanna Rawik, Hanna Rek, Rena Rolska, Natasza Zylska.

W "Wehikule" przypomnimy trzy z nich. Będziemy mieli dla Państwa ich znakomite piosenki i archiwalne wywiady. Porozmawiamy również z kipiącą energią i anegdotami autorką "Piosenkarek PRL-u".

***

Na "Trójkowy wehikuł czasu" w sobotę (30.01) po godz. 15.00 zapraszają Jerzy Sosnowski i Agnieszka Obszańska.

tj/fbi

Czytaj także

O grach i zabawach z czasów PRL

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2015 16:00
Gry podwórkowe, gry towarzyskie. Dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozmawialiśmy o nich z Michałem Ogórkiem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oto jak cały naród budował swoją stolicę

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2016 09:00
- We Wrocławiu rozbierano budynki, a uzyskane miliony cegieł przewożono do Warszawy, by ją odbudować - opowiadał varsavianista Jan Mencwel.
rozwiń zwiń