Tajemnice polskich symboli narodowych

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2016 15:15
- Niegdyś Polska miała trzy kolory narodowe: czerwony, granatowy i biały, a dzisiejszy wygląd flagi uchwalono dopiero w 1919 roku - tłumaczy Jarosław Pych, kustosz z Muzeum Wojska Polskiego.
Audio
  • Odkrywamy tajemnice polskich symboli narodowych (Audycja specjalna Damiana Kwieka/Trójka)
Beata Szydło, Antoni Macierewicz i dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach podczas uroczystości wciągnięcia flagi narodowej na maszt przed KPRM w Warszawie. 2 maja w całej Polsce odbywają się uroczystości związane z Dniem Flagi
Beata Szydło, Antoni Macierewicz i dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Kętach podczas uroczystości wciągnięcia flagi narodowej na maszt przed KPRM w Warszawie. 2 maja w całej Polsce odbywają się uroczystości związane z Dniem Flagi Foto: PAP/Radek Pietruszka

W specjalnej audycji z okazji Dnia Flagi Narodowej rozmawiamy w Trójce o polskich symbolach narodowych. Ale nie są to wyłącznie flaga, barwy, godło i herb. Zajmujemy się też innymi znakami ważnymi dla polskiej historii.

2 maja to również Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Sprawdzamy w związku z tym, jak do narodowej symboliki podchodzą osoby żyjące m. in. w Niemczech, USA i Argentynie.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, w której Damian Kwiek razem ze swoimi gośćmi rozwiązuje zagadki i odkrywa tajemnice związane z symbolami i barwami narodowymi.

***

Tytuł audycji: Trójkowo, filmowo
Autor: Damian Kwiek
Gość: Alfred Znamierowski (heraldyk - badacz herbów i weksylolog - badacz flag, proporców, sztandarów), Karol Madaj (IPN), dr Krzysztof Smolana (latynoamerykanista)
Data emisji: 2.05.2016
Godzina emisji:
12.05

fbi/ei


Czytaj także

Piłsudski, Dmowski, Daszyński - polscy politycy kontynuują myśl dawnych liderów?

Ostatnia aktualizacja: 11.11.2015 19:05
W środę obchodzimy 97. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Goście "Pulsu Trójki" rozmawiali o tym, czy Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Daszyński i inii liderzy polityczni sprzed 90 lat mają obecnie ideologicznych kontynuatorów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zachęcić Polaków, by podczas zakupów byli patriotami?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 18:55
Kiedyś kwestionowany, dziś staje się coraz bardziej popularny. Politycy, przedsiębiorcy i eksperci rozmawiali w Sejmie o patriotyzmie ekonomicznym. Goście "Pulsu Trójki" rozważali, jak to zjawisko powinno być wspierane.
rozwiń zwiń