X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trójka wraca do korzeni w... Cieszynie

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2016 11:50
Jak dziś żyje się w tym przygranicznym mieście o ciekawej historii i bogatej kulturze? Sprawdzi to ekipa Programu 3.
Ulica Przykopa w Cieszynie, fragment tzw. cieszyńskiej Wenecji
Ulica Przykopa w Cieszynie, fragment tzw. "cieszyńskiej Wenecji"Foto: Darwinek/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Trójka kontynuuje swoją radiową podróż po Polsce. Do tej pory dziennikarze z ul. Myśliwieckiej 3/5/7 odwiedzili Gołdap, GdynięRabkę-Zdrój, Kłodzko i Toruń. W każdym miejscu, do którego zaglądają z reporterskim mikrofonem, opowiadają słuchaczom o tradycjach miasta i regionu, przybliżają jego specyfikę, wracają do ważnych dat i miejsc w historii.

Tak będzie również w czwartek 13 października w Cieszynie - jednym z najstarszych miast w Polsce (bo założonym, według podania, w 810 roku), dawnej siedzibie rodu Habsburgów, ważnym ośrodku administracyjnym księstwa Austro-Węgier.

W materiałach reporterskich nie zabraknie ciekawych informacji o atrakcjach turystyczno-krajoznawczych, lokalnej kuchni, zwyczajach czy gwarze. Pojawią się ponadto mało znane ciekawostki z historii i teraźniejszości miasta oraz najbliższego regionu - Śląska Cieszyńskiego. Dziennikarz Programu 3 Kuba Witkowski zaprosi też do rozmowy liderów lokalnej społeczności: gospodarzy miasta, przewodników, animatorów kultury, przedsiębiorców - jednym słowem ciekawych ludzi, mieszkańców Cieszyna. Czy pojawią się wątki związane z bliźniaczym miastem - Czeskim Cieszynem oraz słynnymi wafelkami Prince Polo, które produkowane były - od 1955 roku - w tutejszym zakładzie cukierniczym? By się o tym przekonać, warto słuchać Trójki w czwartek 13 października.

Trójka wraca do korzeni - więcej informacji >>>

Relacje z przygranicznego miasta zostaną wyemitowane w porannym i popołudniowym wydaniu "Zapraszamy do Trójki": o godz. 6.40, 7.40, 16.10, 16.50 i 18.35. Lokalne media Program 3 zaprezentuje w specjalnym przeglądzie prasy o godz. 6.50.

Akcja "Trójka wraca do korzeni" planowana jest na cały rok. W kolejnych miesiącach stacja odwiedzi kolejne ciekawe miejsca w Polsce.

Zobacz więcej na temat: Cieszyn Kuba Witkowski

Czytaj także

"Trójka wraca do korzeni" – nowa akcja Programu 3 Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2016 12:53
Gołdap, Gdynia, a w przyszłości Horodło, Przemyśl, Kluki, Kłodzko, Pszczyna – dziennikarze Trójki wyruszają z reporterskim mikrofonem w Polskę.
rozwiń zwiń