Kobiety na motocyklach w indyjskich Himalajach

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2017 09:24
Aleksandra Trzaskowska zorganizowała wyprawę motocyklową w indyjskie Himalaje. Wzięły w niej udział kobiety, które w niezwykle trudnych warunkach pokonywały na motocyklach Himalaje.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Nicholas Billington/Shutterstock.com

Zdobyły kilka 5-tysięcznych przełęczy, offroad na najwyżej położonej pustyni świata oraz integrowały się z buddyjskimi mniszkami. Ola Trzaskowska to doświadczona, motocyklowa himalaistka, która przed dwoma laty wjechała na liczącą 5770 metrów przełęcz Marsimik La. Wyżej już nie można. Nie wszystkie uczestniczki miały doświadczenie. Ewa ma dwoje dzieci i jeździ na motocyklu od czasu do czasu, pojechała na wyprawę bez przygotowania i mimo choroby wysokościowej. Marta jest lekarzem neurologiem, pracuje z dziećmi, wyprawa pomogła jej przetrwać trudne chwile. Wróciły odmienione z nową energią do życia.

***

Do wysłuchania reportażu "Tylko dla orlic", który przygotowała Joanna Bogusławska, zapraszamy w czwartek (6.04) o godz. 18.15.

Czytaj także

Andrzej Bargiel - ekspresowy himalaista

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2014 18:45
26-latek pobił rekord świata w wejściu na ośmiotysięcznik Manaslu, a następnie jako pierwszy Polak zjechał ze szczytu na nartach. Jak tego dokonał?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybowcem nad Himalajami

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2015 21:00
- Nikt dotąd nie odważył się, by w locie szybowcowym, bez silnika, spenetrować Himalaje - powiedział Tomasz Kawa, który razem z synem i Krzysztofem Trześniowskim dokonał niemożliwego...
rozwiń zwiń