Dr Marek Bachański i jego historia, czyli spór o marihuanę

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2017 18:07
W najbliższej "Godzinie prawdy" gościem Michała Olszańskiego będzie pediatra, neurolog dziecięcy dr Marek Bachański.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Doktor Marek Bachański w 2014 roku natknął się w Internecie na artykuł, w którym opisano przypadek dziewczynki, która cierpiała na padaczkę lekooporną. Po zastosowaniu leczenia marihuaną medyczną, dziewczynka poczuła się o wiele lepiej, a liczba ataków epilepsji bardzo spadła.

Dr Bachański wpadł na pomysł zastosowania terapii u swoich pacjentów. Po przeprowadzeniu wielu analiz i opracowaniu dawki rozpoczął leczenie najmłodszych z padaczką lekooporną. Efekty były zaskakujące, dzieci zaczęły zupełnie inaczej funkcjonować, liczba ataków spadła u pacjentów od kilkuset dziennie do kilku w miesiącu.

Jednak niedługo potem dr Bachański został dyscyplinarnie zwolniony z Centrum Zdrowia Dziecka. Usłyszał zarzuty, że jego sposób leczenia jest niezgodny z prawem i niebezpieczny. Po stronie lekarza stanęli jego przyjaciele oraz rodzice małych pacjentów. Po długiej batalii został przywrócony do pracy w CZD, jednak dziś nie ma bezpośredniego kontaktu z pacjentami.

Jak to wszystko wpłynęło na życie doktora Bachańskiego? Czy nie żałuje decyzji, które podjął? Jak wyobraża sobie swoją przyszłość? Tego wszystkiego dowiemy się w piątek (5.05) po godz. 12.00. Zapraszamy!


Czytaj także

Kanada coraz bliżej legalizacji marihuany. Na giełdzie już można w nią inwestować

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 07:58
Na giełdzie papierów wartościowych w Toronto od kilku dni można kupować tytuły uczestnictwa w funduszu, który inwestuje w firmy z branży marihuany. To pierwszy na świecie notowany na giełdzie fundusz tego typu.
rozwiń zwiń