X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstańcy Warszawscy. Co najczęściej wspominają?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 09:20
Gdy myślą o tamtych dniach, to znów są dziewczętami i chłopakami. Czasem mieli tylko kilkanaście lat. Pośród nas pozostało już niewielu Powstańców Warszawskich. To ostanie chwile, żeby porozmawiać ze świadkami tego zrywu.
Żołnierze AK - młodzież uczestnicząca w Powstaniu Warszawskim
Żołnierze AK - młodzież uczestnicząca w Powstaniu WarszawskimFoto: Tadeusz Bukowski [Public domain], via Wikimedia Commons

Podczas uroczystości z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będzie już ich pewnie nie niewielu. Ilu doczeka okrągłej rocznicy?

***

Na reportaż "Dziewczęta i chłopcy Powstania" Magdaleny Skawińskiej zapraszamy w poniedziałek (31.07) o godz. 18.15.

Zobacz więcej na temat: Trójka Magdalena Skawińska

Czytaj także

Powstanie Warszawskie. Historia tych, którzy przeżyli

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 14:55
W "Historiach jak z książki" mówimy o ludziach, którym dane było przeżyć Powstanie Warszawskie. Marek Stremecki zaprosił do Trójki Małgorzatę Czerwińską-Buczek, autorkę książki "Nasza powstańcza młodość. Rozmowy z bohaterami Polski Podziemnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Józef Kasprzyk o żołnierzach Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 08:47
– Powstanie Warszawskie ma w sobie coś z tragedii antycznej. Decyzja o wybuchu powstania była decyzją, za którą stała śmierć tysięcy ludzi, ale która paść musiała. To był kolejny krok w kierunku niepodległości, który miał być dostrzeżony na świecie. Powstańcy warszawscy są wyrzutem sumienia dla Zachodu, który nie pomógł – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów.
rozwiń zwiń