Powstańcy Warszawscy. Co najczęściej wspominają?

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 09:20
Gdy myślą o tamtych dniach, to znów są dziewczętami i chłopakami. Czasem mieli tylko kilkanaście lat. Pośród nas pozostało już niewielu Powstańców Warszawskich. To ostanie chwile, żeby porozmawiać ze świadkami tego zrywu.
Żołnierze AK - młodzież uczestnicząca w Powstaniu Warszawskim
Żołnierze AK - młodzież uczestnicząca w Powstaniu WarszawskimFoto: Tadeusz Bukowski [Public domain], via Wikimedia Commons

Podczas uroczystości z okazji 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego będzie już ich pewnie nie niewielu. Ilu doczeka okrągłej rocznicy?

***

Na reportaż "Dziewczęta i chłopcy Powstania" Magdaleny Skawińskiej zapraszamy w poniedziałek (31.07) o godz. 18.15.

Zobacz więcej na temat: Trójka Magdalena Skawińska

Czytaj także

Powstanie Warszawskie. Historia tych, którzy przeżyli

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 14:55
W "Historiach jak z książki" mówimy o ludziach, którym dane było przeżyć Powstanie Warszawskie. Marek Stremecki zaprosił do Trójki Małgorzatę Czerwińską-Buczek, autorkę książki "Nasza powstańcza młodość. Rozmowy z bohaterami Polski Podziemnej".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jan Józef Kasprzyk o żołnierzach Powstania Warszawskiego

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2017 08:47
– Powstanie Warszawskie ma w sobie coś z tragedii antycznej. Decyzja o wybuchu powstania była decyzją, za którą stała śmierć tysięcy ludzi, ale która paść musiała. To był kolejny krok w kierunku niepodległości, który miał być dostrzeżony na świecie. Powstańcy warszawscy są wyrzutem sumienia dla Zachodu, który nie pomógł – powiedział w Polskim Radiu 24 Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu ds. Kombatantów.
rozwiń zwiń