X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Święta bez granic 2018". Zapraszamy na czwartą licytację

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 10:00
Koszulka Micka Jaggera, narty Kamila Stocha oraz kombinezon z podpisami skoczków, koszulka siatkarskiej reprezentacji Polski z podpisami, udział w Rejsie Niepodległości, kolekcjonerska wkładka gramofonowa i zestaw winyli od Piotra Metza i kupony Mega Millions od Marka Wałkuskiego – oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas czwartej licytacji w ramach akcji "Święta bez granic 2018".
Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas czwartej licytacji
Oto przedmioty, które można było zdobyć podczas czwartej licytacjiFoto: PR

W piątek 21 grudnia słuchacze Programu 3 Polskiego Radia ponownie usłyszą charakterystyczne słowa Kuby Strzyczkowskiego: "Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz trzeci… Sprzedane!".

<<<Święta bez granic 2018 – wszystko o akcji>>>

***

Oto przedmioty, które będzie można zdobyć podczas czwartej licytacji (21 grudnia 2018, godz. 16-19), którą poprowadzi Kuba Strzyczkowski:


KOSZULKA MICKA JAGGERA Z KONCERTU W WARSZAWIE
 


Koszulka Micka Jaggera Koszulka Micka Jaggera

Każdy przyjazd The Rolling Stones do Polski to wydarzenie, wywołujące wielką ekscytację wśród fanów legendarnej grupy. Nie inaczej było w lipcu tego roku – Stadion Narodowy w Warszawie, na którym odbył się koncert, wypełnił się publicznością po brzegi (wcześniej 50 tysięcy biletów sprzedało się w ekspresowym tempie, czyli w ciągu 60 minut!). Podczas wykonywania jednego z utworów Mick Jagger miał na sobie czarną koszulkę z charakterystycznym czerwonym "jęzorem" – znakiem rozpoznawczym zespołu. W pewnym momencie zdjął ją z siebie i rzucił w tłum fanów. Finalnie t-shirt wylądował na licytacji przy Myśliwieckiej. Zatem: w Trójce do zdobycia koszulka Micka Jaggera z koncertu na PGE Narodowym w Warszawie (marka Calvin Klein, rozmiar S), oprawiona wraz z biletem na ten koncert. Przy tej okazji, gorące podziękowania dla słuchacza Trójki, Pana Rafała z Białegostoku.

Mick Jagger na koncercie w Polsce (fot. Pan Rafał, słuchacz Trójki z Białegostoku) Mick Jagger na koncercie w Polsce (fot. Pan Rafał, słuchacz Trójki z Białegostoku)

NARTY KAMILA STOCHA  ORAZ KOMBINEZON Z PODPISAMI KAMILA STOCHA, ADAMA MAŁYSZA I INNYCH SKOCZKÓW

Narty Kamila Stocha oraz kombinezon z podpisami Stocha, Małysza i innych skoczków narciarskich (fot. Paweł Kurek) Narty Kamila Stocha oraz kombinezon z podpisami Stocha, Małysza i innych skoczków narciarskich (fot. Paweł Kurek)

W minionym sezonie Kamil Stoch dołożył do swoich zdobyczy kolejne historyczne osiągnięcia. Nasz wybitny skoczek narciarski był najlepszy podczas Turnieju Czterech Skoczni, wygrywając wszystkie cztery konkursy. W Mistrzostwach Świata w lotach wywalczył srebrny medal, a razem z drużyną – brązowy. Zdobył także Puchar Świata, zwyciężając m.in. we wchodzących w jego skład turniejach: Willingen 5, Raw Air i Planica 7. Na licytacji w Trójce narty Kamila Stocha, które towarzyszyły mu podczas sezonu 2017/2018 (narty z autografem).

Narty Kamila Stocha z podpisami (fot. Paweł Kurek) Narty Kamila Stocha z podpisami (fot. Paweł Kurek)

Jak wyjaśnia sam Mistrz, z racji tego, że sezon był udany, narty spędziły większość czasu w powietrzu. Do daru od Kamila Stocha dołączamy kombinezon z autografami nie tylko jego samego, ale także Adama Małysza, Macieja Kota, Dawida Kubackiego, Stefana Huli, Marcina Bachledy, Kuby Kota, Grzegorza Miętusa i Klimka Murańki. Kombinezon ma swoją historię – już był licytowany w 2011 roku na rzecz szkoły podstawowej nr 6 w Bielsku-Białej. Mamy nadzieję, że teraz dzięki niemu dobro się rozmnoży. W tym miejscu podziękowania kierujemy do Pana Adama, słuchacza Trójki z Bielska-Białej.

Plastron z podpisami skoczków narciarskich (fot. Paweł Kurek) Plastron z podpisami skoczków narciarskich (fot. Paweł Kurek)


KOSZULKA SIATKARSKIEJ REPREZENTACJI POLSKI Z PODPISAMI MISTRZÓW ŚWIATA


Koszulka siatkarskiej reprezentacji Polski z autografami mistrzów świata Koszulka siatkarskiej reprezentacji Polski z autografami mistrzów świata

Chyba mało kto spodziewał się, że polscy siatkarze obronią tytuł mistrzów świata. A jednak! W dużej mierze ten sukces zawdzięczamy trenerowi reprezentacji. Belg Vital Heynen objął kadrę ledwie 7 miesięcy przed mistrzostwami i dzięki niekonwencjonalnym metodom tchnął w nią nowego ducha (właśnie w sferze mentalnej Polacy okazali się bardzo mocni). Do tego skuteczna okazała się współpraca graczy młodych i tych bardzo doświadczonych (w finale 3:0 z Brazylią). Decydujący o mistrzostwie punkt zdobył Bartosz Kurek, któremu przypadł tytuł najbardziej wartościowego zawodnika całego turnieju (MVP). Inni Polacy także zostali wyróżnieni nagrodami indywidualnymi: Michał Kubiak został najlepszym przyjmującym (razem z Brazylijczykiem Douglasem), Piotr Nowakowski - najlepszym środkowym (razem z Brazylijczykiem Lucasem), a najlepszym libero - Paweł Zatorski. Na licytacji w Trójce koszulka z numer 3 (nie ma przypadków!) oraz z podpisami złotych medalistów. Tytuł wywalczony w tym roku w Bułgarii i we Włoszech był trzecim w historii zdobytym przez polskich siatkarzy (wcześniej także w 1974 i 2014 roku).


UDZIAŁ W REJSIE NIEPODLEGŁOŚCI NA POKŁADZIE DARU MŁODZIEŻY

Dar Młodzieży Dar Młodzieży

Niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w Rejsie Niepodległości. Dar Młodzieży przemierza morza i oceany, niosąc dobre imię Polski i świętując 100. rocznicę odzyskania przez nasz kraj suwerenności. Żaglowiec wyruszył 20 maja 2018 roku z Gdyni. Łącznie będzie obecny w 22 portach osiemnastu państw świata (m.in. w Kopenhadze, Bordeaux, Dakarze, Kapsztadzie, Singapurze, Szanghaju, Los Angeles). Trasa ostatniej część Rejsu prowadzi z Londynu do Gdyni (przybliżone daty to 18-28 marca 2019 roku). Na licytacji w Trójce do zdobycia udział w Rejsie Niepodległości właśnie na tym odcinku z Londynu do Gdyni w marcu przyszłego roku. Zwycięzca aukcji będzie miał na pokładzie status gościa, ale jeśli tylko zechce, będzie mógł pełnić wachty, czyścić pokład, wciągać żagle i – rzecz jasna – obierać ziemniaki dla 200 osób na statku. Życzymy stopy wody pod kilem, ale najpierw – powodzenia w licytacji!


KOLEKCJONERSKA WKŁADKA GRAMOFONOWA NR 003 I ZESTAW TRZECH NIEZWYKŁYCH WINYLI OD PIOTRA METZA

Wkładka gramofonowa Ortofon Wkładka gramofonowa Ortofon

Firma Ortofon świętuje 100 lat istnienia. Z tej okazji zaprezentowała trzy jubileuszowe wkładki gramofonowe. Jedną z nich jest model SPU Century. Na razie nie wiadomo, ile sztuk zostanie wyprodukowanych, ale plotki głoszą, że ma być ich tylko 100 na świecie! Każdy egzemplarz ma złoconą plakietkę z numerem seryjnym (w tym przypadku nr 003). Wkładka SPU Century jest zbudowana z wykorzystaniem systemu magnetycznego opartego na koncepcji opracowanej przez Roberta Gudmandsena, aby uosabiać istotę oryginalnego projektu z 1958 roku. Wszystko, by odtwarzana muzyka miała wspaniałe brzmienie na najwyższym poziomie. W zestawie, który przekazuje szef muzyczny Trójki Piotr Metz, oprócz wkładki gramofonowej są także płytowe rarytasy na winylu: wytłoczone tylko w jednym egzemplarzu "Koncert Anny Marii Jopek i Branforda Marsalisa w Trójce" (z listopada tego roku), "Karpie dwa", czyli tegoroczna piosenka o Karpiu oraz "Remembering Nina & Abbey" Agi Zaryan. Wszystkie płyty z autografami wykonawców. Żeby tego było mało, dokładamy jeszcze okładkę niedawno wydanej studyjnej płyty Jopek-Marsalis pt. "Ulotne" w wersji XXL również z autografami znakomitego duetu.

 Płyty duetu Jopek-Marsalis oraz "Karpie dwa" zostały wytłoczone dzięki uprzejmości firmy Repliq Media Sp. z o.o.​

(fot. Paweł Kurek) "Remembering Nina & Abbey" Agi Zaryan (fot. Paweł Kurek)


KUPONY MEGA MILLIONS OD MARKA WAŁKUSKIEGO

(fot. Paweł Kurek) Dwa kupony amerykańskiej loterii Mega Millions wraz z dwoma banknotami jednodolarowymi i pamiątkami świątecznymi z USA od red. Wałkuskiego (fot. Paweł Kurek)

Znany skądinąd duet Wałkuski-Strzyczkowski nie pierwszy raz będzie zachęcał do licytowania czegoś nietuzinkowego. Tym razem są to dwa kupony amerykańskiej loterii Mega Millions wraz z gotówką (dwoma nieznaczonymi banknotami jednodolarowymi). Całość gustownie oprawiona. Jak wyjaśnia Kuba Strzyczkowski: "To kupony loteryjne z przeszłością z typami na przyszłość". I wszystko jasne (w każdym razie mówi się, że te liczby gdzieś kiedyś przyniosą wygraną). Do tego zestaw świątecznych pamiątek prosto z USA: mucha, skarpetki oraz świecąca choinka na głowę. Czy podczas licytacji ktoś zaproponuje milion złotych?

***

A to wszystko w trakcie licytacji pamiątek podarowanych przez znane osoby – przyjaciół Trójki na potrzeby akcji "Święta bez granic 2018". Dochód z tej oraz pozostałych aukcji organizowanych przez Trójkę wspólnie z Fundacją Świętego Mikołaja zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom z Mariupola na Ukrainie.

Radiowa Trójka już od 26 lat prowadzi akcje charytatywne, na które pozyskuje środki m.in. z corocznych licytacji i sprzedaży płyt ze słynnym "Karpiem", czyli świąteczną piosenką Programu 3. W tym roku celem akcji, organizowanej we współpracy z Fundacją Świętego Mikołaja, jest zebranie środków na pomoc dzieciom z Mariupola na wschodzie Ukrainy.

Rok temu zachęcaliśmy Państwa do udziału w akcji charytatywnej na rzecz dzieci z Aleppo w Syrii. "Wojna wywróciła ich życie do góry nogami" – pisaliśmy w książeczce do płyty "Święta bez granic 2017". Tym razem chcielibyśmy prosić o wsparcie dla najmłodszych mieszkańców Mariupola na Ukrainie. Od ponad 4 lat na wschodzie kraju toczy się wojna z siłami prorosyjskimi. Linia frontu przebiega tuż obok miasta. Sto tysięcy osób, z czego większość to dzieci, uciekło do Mariupola z terenów objętych walkami. Żyją w bardzo trudnych warunkach, w nieustannym zagrożeniu. Dlatego w tym roku – podczas akcji "Święta bez granic 2018" – chcemy pomóc dzieciom z Mariupola – mówią dziennikarze Programu 3 Polskiego Radia, którzy tradycyjnie przed Świętami Bożego Narodzenia nagrali specjalny utwór przewodni akcji, czyli kultowego "Karpia".

Zebrane środki trafią do dzieci z Mariupola. – Doskwiera im brak poczucia bezpieczeństwa, bieda, brak dostępu do edukacji, nietolerancja. Potrzebują pomocy w integracji i wsparcia psychologicznego. Chcemy pomóc dzieciom w wieku szkolnym z rodzin wewnętrznie przesiedlonych, rodzin ubogich i sierotom – informuje Fundacja Świętego Mikołaja.

Partner akcji "Święta bez granic" Partner akcji "Święta bez granic"
Zobacz więcej na temat: Trójka