X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Dzień Żołnierzy Wyklętych. Muzyczna chwila zadumy

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2019 18:00
1 marca obchodzimy w Polsce Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego celem jest oddanie hołdu żołnierzom antykomunistycznego podziemia.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay.com/pixel2013

Zapraszamy do słuchania piosenek wybranych specjalnie na ten dzień. Usłyszymy między innymi utwory w wykonaniu: Katarzyny Groniec & MRR ("Tęsknota"), De Press ("My rebelianci", "Patrol"), Ani Rusowicz ("Będziemy Polską"), Maleo Reggae Rockers ("Litania") i Moniki Borzym ("Nie zabije mnie nic").

***

Dzień Żołnierzy Wyklętych upamiętnia tych, którzy po drugiej wojnie światowej walczyli o prawo do samostanowienia polskiego społeczeństwa, stawiając opór sowietyzacji i podporządkowaniu kraju Związkowi Radzieckiemu. Przypada 1 marca, w rocznicę stracenia w 1951 roku przez bezpiekę 7. przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia "Wolność i Niezawisłość". 


ŻW screen 1200.jpg
Żołnierze Wyklęci - serwis specjalny Polskiego Radia

Wydarzenia centralne upamiętniające bohaterów podziemia antykomunistycznego w Warszawie rozpoczną się w piątek 1 marca 2019 roku o godzinie 7:00 i potrwają do wieczora. Na Powązkach Wojskowych i Placu Piłsudskiego odczytany zostanie apel pamięci, zostanie też odprawiona uroczysta msza święta w archikatedrze świętego Jana. 

W informowanie o historii Żołnierzy Wyklętych angażuje się również portal polskieradio.pl. – W specjalnym serwisie poświęconym powojennemu antykomunistycznemu podziemiu można znaleźć między innymi szczegółową historię Żołnierzy Wyklętych, fotografie, wypowiedzi historyków i archiwalne nagrania z procesów osób, które walczyły z okupantem – mówi Bartłomiej Makowski z działu serwisów tematycznych portalu polskeradio.pl.

IAR/gs

Zobacz więcej na temat: Trójka Żołnierze Wyklęci

Czytaj także

Żołnierze Wyklęci, żołnierze niezłomni

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 13:05
- Byli wyklęci już w 1939 roku, kiedy Polska mimo traktatów o pomocy wojskowej po napaści hitlerowskich Niemiec została opuszczona przez Francję i Wielką Brytanię - przypomina Mateusz Wyrwich, badacz najnowszej historii Polski.
rozwiń zwiń