X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Archeologia, osmańska niewola i car

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2019 09:00
Bułgarzy często patrzą w przeszłość, która ukształtowała ich państwo. Więcej o ich historii opowie Magdalena Genow, autorka książki "Bułgaria. Złoto i rakija".
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock

"Bułgaria. Złoto i rakija" "Bułgaria. Złoto i rakija" Magdaleny Genow

Ponadto w audycji:

  • Pójść w dzikie ostępy, rozłożyć hamak, a przy własnoręcznie przygotowanym ognisku spędzić noc. Takie aktywności cenią adepci bushcraftu i surwiwalu, czyli sztuki przetrwania. Ich umiejętności wystawione są na poważną próbę, gdy do plecaka wezmą też zasady "leave no trace". O nich opowiedzą Sergiusz Borecki i dr Przemysław Płoskonka ze Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu.
  • Rdzenne społeczności Ameryki Północnej coraz silniej wracają do wiedzy przodków i dzielą się nią z tymi, którzy są jej ciekawi. Kuchnię i potrawy plemienia Siuksów przybliży Wioletta Myszkowska.

***

Na "Świat z lotu Drozda" zapraszamy w niedzielę (23.06) w godz. 8.05-9.00. Audycję prowadzi Paweł Drozd.

Zobacz więcej na temat: Paweł Drozd