X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kwiat Jabłoni w radiowej Trójce!

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 17:00
Kwiat Jabłoni to rodzinny projekt folkowo-popowy o wyjątkowym brzmieniu łączącym fortepian, mandolinę oraz śpiew z elektroniką. Na początku tego roku Kasia i Jacek Sienkiewiczowie wydali debiutancki album "Niemożliwe". 
Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, czyli zespół Kwiat Jabłoni
Kasia i Jacek Sienkiewiczowie, czyli zespół Kwiat JabłoniFoto: mat. prasowe

Utwory z tej płyty oraz premierowe kompozycje duet zagrał w niedzielę 11 sierpnia w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Nagranie tego koncertu wyemitujemy w niedzielę 10 listopada o godz. 19.05.

Pomysł na nietypowe zestawienie mandoliny z fortepianem i dwoma wokalami Kwiat Jabłoni zaczerpnął z nowego projektu amerykańskich muzyków: Brada Mehldaua i Chrisa Thile. Kasia i Jacek poszli jednak o krok dalej, wzbogacając akustyczne granie o elektroniczną perkusję, co zaowocowało świeżą i nowoczesną mieszanką brzmień.

W swoich utworach rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem. Takie teksty skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. Jeszcze zanim wydali debiutancką płytę "Niemożliwe" (1 lutego 2019), osiągnęli spory sukces, wyprzedając połowę koncertów podczas jesiennej trasy, a ich znakomity singiel "Dziś późno pójdę spać" został odtworzony prawie 8 milionów razy w serwisie YouTube.

W trakcie koncertu w Trójce zespół wystąpił w składzie: Jacek Sienkiewicz (śpiew mandolina, instr. klawiszowe), Katarzyna Sienkiewicz (śpiew, instr. klawiszowe), Marcin Ścierański (perkusja, instr. perkusyjne, chórek) i Grzegorz Kowalski (gitara basowa, instr. perkusyjne, instr. klawiszowe, chórek).

(mat. promocyjne/asz)

Zobacz więcej na temat: Trójka MUZYKA koncert