Tym żyje świat: komentują goście Michała Żakowskiego

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2021 16:00
Co się dzieje z procesem o impeachment byłego prezydenta Donalda Trumpa? Co na tym mogą ugrać Demokraci, a jak zareagują Republikanie? 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: PAP/EPA/JIM LO SCALZO

Ponadto:

  • Po wizycie szefa unijnej dyplomacji Rosja ostrzega przed zerwaniem stosunków z Unią Europejską. Co to znaczy i jak może wyglądać taki ruch Moskwy?
  • Gazociąg Nord Stream 2 – dlaczego tak mocno Niemcy bronią tej inwestycji? Zostało już do położenia tylko 100 kilometrów rury, a prezydent Niemiec sugeruje, że gazociąg jest rekompensatą dla Rosji za inwazję Hitlera. Oburzenie w Polsce i na Ukrainie;
  • Będzie także o największych w historii protestach w Indiach: farmerzy i drobni rolnicy sprzeciwiają się reformie praw dotyczących handlu, kupowania ziemi i sprzedawania produktów. Boją się dominacji wielkich korporacji.

O tym wszystkim będą mówić zaproszeni goście: Jarosław Guzy (dział zagraniczny Polskiej Agencji Prasowej), dr Patryk Kugiel (Polski Instytut Spraw Międzynarodowych), ​dr hab. Tomasz Gajownik (Instytut Historii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie).

***

Do słuchania audycji "Świat i ludzie" w sobotę (13 lutego), o NOWEJ PORZE, od godz. 14.05, zaprasza Michał Żakowski.

Zobacz więcej na temat: Michał Żakowski