Króliki to nie maskotki. Jak pomagać tym stworzeniom?

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2021 12:08
Te śliczne puchate zwierzątka, wydawałoby się, że stworzone do przytulania, wiele osób kupuje z myślą o swoich dzieciach. W Polsce są na trzecim miejscu listy najpopularniejszych zwierząt domowych.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Forum/Andrzej Sidor

W rzeczywistości są to bardzo delikatne i wymagające specjalnej opieki stworzenia. Ich los, zwłaszcza tych, które nabyły osoby zupełnie nieświadome obowiązków związanych z ich hodowaniem, jest często tragiczny. Wiele jest porzucanych. Bezdomność tych małych stworzeń jest powszechna, co stanowi poważny problem.

Gośćmi audycji będą Magdalena Supińska z organizacji Uszate Serca Warszawy i Stowarzyszenia Pomocy Królikom (OPP), lekarz weterynarii oraz Natalia Strokowska – aktywistka od lat zaangażowana w pomoc królikom, autorka niezwykłego społecznego projektu fotograficznego "Bunny project", lekarz weterynarii, była modelka, a także organizatorka wielu konferencji i szkoleń dotyczących między innymi leczenia królików.  

***

Do słuchania "Klubu Trójki" w poniedziałek (19 kwietnia) o godz. 22.05 zaprasza Elżbieta Korczyńska.

Czytaj także

Rak to nie wyrok. To budzenie swojej kobiecości i radości życia

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2021 23:00
Fundacja Rak'n'Roll oraz Fundacja Pokonaj Raka od lat zmieniają schematy myślenia o chorobie nowotworowej i działają na rzecz poprawy jakości życia chorych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyroda w obiektywie. Festiwal Wizje Natury

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2021 23:00
W Wielkanocny Poniedziałek zaprosiliśmy Państwa na wieczorny, wirtualny spacer po najpiękniejszych miejscach w Polsce, ale nie tylko... Naszymi przewodnikami byli niezwykli fotografowie przyrody, ludzie pełni pasji, ale też dostarczający swoją pracą wielu wzruszeń i pozytywnych emocji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gdzie zaczyna się nieprzeciętność? 

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 23:00
Janis Joplin, Albert Einstein, Alfred Hitchcock czy Diego Maradona: ich życiorysy i umiejętności bardzo się różnią. Łączy ich to, że byli nieprzeciętni. Ale co to tak naprawdę znaczy "być nieprzeciętnym"?
rozwiń zwiń