Tajniki scenografii teatralnych i filmowych

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 15:30
Tym razem zajrzymy za kulisy scen teatralnych i muzeów. Nie będziemy jednak wchodzić do magazynów i innych pomieszczeń technicznych, lecz poznamy tajniki projektowania wnętrz muzeów, scenografii teatralnych oraz filmowych.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Alessandro Melzi/Shutterstock

Z Karoliną Fandrejewską, scenografką i kostiumografką, porozmawiamy również o obecnych trendach w scenografii oraz o współpracy na linii scenograf- reżyser-aktorzy. Nie zabraknie także wątku o relacji autor-dzieło.

***

Do słuchania audycji "Trzy gramy Redbada" w sobotę (29 maja) w godz. 13.05-14.00 zaprasza Redbad Klynstra-Komarnicki.

Zobacz więcej na temat: Redbad Klijnstra

Czytaj także

Tęsknota za zespołem marzeń

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2021 12:15
Dla jednych opływający w luksusy celebryta, stały bywalec świątecznych komedii romantycznych, dla innych niepoprawny przedsiębiorca teatralny, który wciąż wierzy w to, że ambitny teatr może i musi się opłacać. Czemu, w imię czego Tomasz Karolak wciąż walczy z wiatrakami? – o to zapytał go w swoim programie Redbad Klynstra-Komarnicki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spektakl, którego nikt nie zobaczy? Rozmowa z Marcinem Sławińskim

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2021 12:10
"Czego nie widać" to nowy spektakl Marcina Sławińskiego. W dniu premiery  przedstawienia Redbad Klynstra-Komarnicki zapytał reżysera, jak pracuje się nad dziełem, którego, póki co, nikt nie będzie w stanie zobaczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tomasz Man o swojej drodze do teatru: zaczęło się od fascynacji rockiem

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2021 13:07
– Gdyby ktoś mi powiedział, jako młodemu chłopakowi, że będę się zajmował teatrem, to bym mu powiedział, że bardzo się myli. Miałem gitarę i zespół punkowy. Dzięki muzyce chciałem się dowiedzieć więcej , kto to był Allen Ginsberg czy Franz Kafka, bo Jim Morrison używał cytatów. Przez fascynację muzyką rockową zacząłem szukać literatury i poniekąd teatru – opowiada Tomasz Man.
rozwiń zwiń