Justice na scenie głównej Open'era!

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2012 20:49
Rok 2012 rozpoczynamy z Justice w składzie gwiazd Open'er Festival 2012! Grupa wystąpi w Polsce po raz pierwszy!
Audio
  • Mikołaj Ziółkowski ogłasza JUSTICE, jako kolejną gwiazdę Open'era 2012
Justice
JusticeFoto: mat. prasowe

- To jeden z najbardziej oczekiwanych już od kilku lat zespołów w Polsce, bo jeszcze nigdy u nas nie wystąpił - zapowiedział Mikołaj Ziółkowski w Trójce.

W "Programie Alternatywnym" szef Alter Artu wyraził zadowolenie, że Justice wystąpi na Open'er Festival 2012 w ramach specjalnie przygotowanej trasy koncertowej tuż po wydaniu nowej płyty "Audio, Video, Disco". - Justice przejęło pałeczkę elektroniki francuskiej po Daft Punk i stają się jednym z najważniejszych zespołów w tym obszarze - powiedział.

Ich koncert na scenie głównej festiwalu będzie wielkim show nie tylko muzycznym, ale i wizualnym, a w repertuarze można spodziewać się także utworów z przełomowego debiutu "†" i to zapewne one wywołają największą ekstazę publiczności.

To już trzecia gwiazda 11. odsłony festiwalu. Na naszej antenie Mikołaj Ziółkowski ogłosił już headlinera. - Nową dekadę Open’era rozpoczynamy tak, jak sobie wymarzyliśmy, występem artystki wybitnej, wyjątkowej i jedynej w swoim rodzaju. Artystki, która otwiera i przekracza, poszukuje i inspiruje. Artystki charyzmatycznej i odważnej.  Artystki, której występy na światowych festiwalach w roku 2012 mamy przyjemność i zaszczyt ogłosić jako pierwsi. Artystki, rewolucjonistki – Björk headlinerem Open’er 2012!

A tuż przed Bożym Narodzeniem, jako świąteczny prezent otrzymaliśmy oinformację o tym, że jedną z gwiazd festiwalu będzie grupa The xx.

- The xx są jednymi z najważniejszych debiutantów ostatnich lat i prawdziwym fenomenem na brytyjskiej scenie muzycznej. Ich stale wzrastająca popularność nie jest wynikiem zabiegów marketingowych tylko prawdziwych emocji. A te, nawet po roku milczenia zespołu, stawiają The xx w gronie najbardziej pożądanych zespołów na świecie, dlatego z jeszcze większą radością informujemy, że Heineken Open’er jest, obok Primavera Sound, jednym z dwóch festiwali, który może już teraz ogłosić koncert grupy The xx w przyszłym sezonie festiwalowym - podkreślają organizatorzy Open'er Festival 2012.

 

Impreza odbywa się pod patronatem Trójki. W tym roku między 4 a 7 lipca.

Do Open'era 2012 jeszcze kilka miesięcy, tymczasem zapraszamy do kanału poświęconego Festiwalowi na moje.polskieradio.pl. Można tam posłuchać tych, którzy wystąpili w dwóch ostatnich odsłonach Festiwalu.

 

(asz)

Czytaj także

Mocne uderzenie Davida Wolstencrofta

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 11:22
W trakcie naszego spotkania chciałbym przedstawić długogrający debiut Wolstencrofta. Płyta "Working Nights" stanowić będzie pierwszą propozycję jaką dziś dla Państwa przygotowałem. Ponadto w drugiej godzinie audycji rozprawimy się z najnowszym albumem duetu Justice.
rozwiń zwiń