X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Małgorzata Szymankiewicz 2010

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2013 14:58
Poznanianka. W 2005 roku skończyła studia na tamtejszej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom malarski z wyróżnieniem w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego).
Małgorzata Szymankiewicz
Małgorzata SzymankiewiczFoto: Archiwum prywatne Małgorzaty Szymankiewicz

Podstawowym środkiem artystycznym Małgorzaty Szymankiewicz jest plama w najróżniejszych formach. Zawsze jednak coś nam przekazuje, budzi aluzje. Tak o plamach mówi sama autorka: "Są one na pograniczu żartu z malarstwa abstrakcyjnego i stanowią dla widza pewnego rodzaju pułapkę."

Jury Talentów swój wybór uzasadniło "nowatorskim podejściem do abstrakcji, znakomitym warsztatem i odważną skalą".

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dwukrotnie wyróżniona na Biennale Malarstwa „Bielska Jesień 2007”.

Wybrane wystawy indywidualne:

„Solitaire”, Witryna, Warszawa, 2012; „SUB POP” BWA Warszawa, 2012 (z Przemkiem Dzienisem); „Słaba widoczność” BWA Katowice, 2011; ,,Background”, Galeria Bielska BWA, 2011; ,,Niewiedza” Galeria Pies, Poznań 2011; Komfortowa Sytuacja” Zona Sztuki Aktualnej w Łodzi, 2011; ,,Recent Paintings” galeria lokal 30, Londyn, 2010; ,,Black Hole”, CSW Łaźnia, Gdańsk, 2010; ,,Attractions of Abstraction” Galeria Miejska Arsenał, Poznań 2009, lokal 30, Warszawa 2009; ,,Miami Dream” Galeria Starter, Poznań 2008, ,,Malarstwo” Galeria Arsenał, Białystok 2006

Zobacz więcej na temat: SZTUKA Talenty Trójki